İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Bu Konu Bir Türlü Tam Aydınlatılamadı: Mastürbasyon İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu Konu Bir Türlü Tam Aydınlatılamadı: Mastürbasyon İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Mastürbasyon İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Cinsellik ile ilgili tabu olmayan konu yok desek yeridir. Mastürbasyon da bu konuların başında geliyor. Küçük yaşlardan itibaren özellikle erkek çocuklarının mastürbasyon yapmamaları gerektiğine dair pek çok baskı yapılabiliyor. Yok boyu kısaltır, depresyona sokar vs. Kadınlar için mastürbasyon konusu ise nerdeyse hiç konuşulmuyor. Bu tabuları kırmak için mastürbasyon ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizin için bir araya getirdik.

1Cinselliğe Hazırlar

Henüz bir partner ile ilişki yaşamaya hazır değilseniz bile cinsel ihtiyaçlarınızı kendiniz giderebilirsiniz. Kendinizle baş başa kaldığınız bu durumlarda herhangi bir cinsel bulaş riski veya gebelik riski bulunmadan kolaylıkla bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

2Partner İle Mastürbasyon Cinselliğe Renk Katar

Partneriniz ile yaptığınız mastürbasyon cinsel hayatınıza renk katacaktır. Ayrıca partneriniz ile birbirinize yakınlaşmanıza da yardımcı olacaktır. Bu durumda dahi yine de korunmanızı tavsiye ederiz.

3Bedeninizi Tanırsınız

Bir kişinin bedeninin haz noktalarını tanıması açısından da mastürbasyon önemlidir. Tek başınıza olduğunuz için rahatlıkla bedeninizin farklı yerlerine dokunarak nelerden hoşlandığınızı anlayabilir ve ileride partnerinizle yaşayacağınız cinselliğin keyfini katlayabilirsiniz.

4Kendinizi Zorunlu Hissetmeyin

Mastürbasyon ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de mastürbasyon yapmamanın herhangi bir sıkıntıyı işaret edip etmediğidir. Unutmayın ki hiç kimse mastürbasyon yapmak ya da bundan zevk almak zorunda değildir. Mastürbasyon yapma isteği dönemsel de olabilir.

5Çıplaklık Şart Değil

Mastürbasyon yapmak için illa ski tamamen çıplak olmanız gerekmez. Eğer zevk almak ile ilgili herhangi bir problem yaşamıyorsanız kıyafetleriniz üzerinizdeyken de giyinik bir şekilde mastürbasyon yapabilirsiniz.

6Beyninizi Kullanmaktan Çekinmeyin

Mastürbasyon yaparken hayal gücünüzü çalıştırmak ve fantezi kurmak da mastürbasyondan aldığınız zevki arttıracaktır. Ayrıca bulunduğunuz ortamı da fiziksel olarak daha keyifli bir hale getirerek tamamen kendinize özel bir an yakalayabilirsiniz.

6Beyninizi Kullanmaktan Çekinmeyin

Unutmayın ki mastürbasyon tamamen kendinizle baş başa kaldığınız ve hayal gücünüzün sınırsız olabileceği bir alan. Bu sebeple mastürbasyon sırasında mahremiyetinize önem vermeyi ihmal etmeyin.

7Partneriniz Olunca Mastürbasyondan Vaz Geçmek Zorunda Değilsiniz

Bir partneri olan ve partneri ile sağlıklı bir cinsel ilişki yaşayan kişilerin mastürbasyon yapması bazen ayıp bir şeymiş gibi karşılanabiliyor. Oysaki seksin yeri de mastürbasyonun yeri de ayrıdır. Birinden herhangi bir sebeple vaz geçmek zorunda değilsiniz.

Yorum Yap