İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Cinsellik ile İlgili Diziler

Cinsellik ile İlgili Diziler

Cinsellik ile İlgili Diziler

Macera filmleri, fantastik hikayeler, romantik komediler… Bu türlerin hepsi güzel ama cinsellik ile ilgili iyi bir dizi bulmak her zaman için oldukça zor. Son yıllarda özellikle Netflix gibi platformların artması ile cinsellikle ilgili dizi bulmak nispeten daha kolay hale geldi. Başarılı hikayelerini, faklı kurgularını ve olağanüstü yönetmenlik tekniklerini cinsellikle harmanlayan bu diziler oldukça sürükleyici. Sizin için son yıllarda en çok izlenen cinsellik ile ilgili dizileri sıraladık.

1Masters of Sex

2016 yılında yayınlanan bu dizi, jinekolog Dr. Willam Masters’ın seks sürecinde kadın ve erkekte meydana gelen değişikliklerini araştırmasına odaklanıyor. Bir akademik araştırma çerçevesinde başlayan dizi, Virginia Johnson isimli sekreterin diziye girmesi ile bambaşka bir boyuta taşınıyor. Dizinin geçtiği dönem olan 1950’lerde hala bir tabu olan cinsellik ile ilgili araştırma yapmak da oldukça zordu. Bunu aşmak ve akademik çalışmasın tamamlamak isteyen Dr. Willam Masters’ın ve sekreterinin başından geçenleri soluksuz izleyeceksiniz.

2Sex Education

Okuldaki arkadaşlarına cinsellik ile ilgili bilgiler veren lise çağındaki Otis Milburn’un bilgi kaynağı seks terapisti olan annesidir. Bu şekilde popülerliğini arttıran Otis, yakın bir arkadaşı ile gizli bir seks terapi kliniği kurar. Arkadaşlarına seks terapistliği yapan Otis ve arkadaşlarının hikayesi siber zorbalık, LGBTİ’li bireylere yapılan saldırılar ve gençlerin cinsellikle ilgili bitmek bilmeyen merakları çevresinde şekillenecektir.

3Sense 8

2015-2018 yılları arasında yayınlanan Sense 8, Matrix serisinden tanıdığımız Wachowski kardeşlerin eseri. Temelde telepati yoluyla iletişim kuran 8 kişinin hikayesine odaklanan Sense 8, yaratıcıları gibi LGBTİ dostu bir dizi. Farklı cinsel kimliklerin temsili ve enteresan seks sahneleri ile göz dolduran dizi, farklı konusu ile de kısa sürede ilgi odağı olmuştu.

4What If

2019 yılında yayınlanan What If’in başrolünde Renee Zellweger var. Temelde Anne’in tıbbi teknoloji ile ilgili kurmak istediği şirket için kaynak aradığı esnada yaptığı yanlış bir anlaşmaya ve onu neticesinde gerçekleşen olaylara odaklanırken, dikkat çekici erotik sahneleri ile göz dolduruyor. Renne Zellweger’in bu dizideki rolüyle pek çok ödül aldığını da eklememiz lazım.

Yorum Yap