1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Erkekler Ağlamayabilir Ama Korkar: Erkeklerin Yataktaki En Büyük 5 Korkusu

Erkekler Ağlamayabilir Ama Korkar: Erkeklerin Yataktaki En Büyük 5 Korkusu

shutterstock_357914258

Siz bakmayın bizim başlığa, toksik maskülenitenin kurbanı olmayan her erkek insani olarak ağlar da zırlar da korkar da. Burda mevzumuz çok daha derin. Erkekleri ağlatan değil ama korkutan yatak odası problemlerini masaya yatırıyoruz. İşte erkeklerin seksle ilgili 5 büyük korkusu.

1Sonsuza Kadar Kalır mı Böyle?

İlk korku sertleşme üzerine. Yapılan araştırmalara göre erkekler en çok sertleşme problemi yaşadığında bunun ebedi olmasından korkuyor. Bazı günler karşı cinsin isteksizliği, yorgunluk ve özellikle gerginlik bu duruma sebep olabilir. Çözüm ise sertleşmeyi dert etmektense tadını çıkarmak. Tabi ne yaparsanız yapın olmuyorsa bir doktora görünmeli. Ama sakın korkmayın hiçbir durum sonsuz değil.

2Erkenci Kuş

“Ah, yine erken, yine vakitsiz!” Erkeklerin en büyük ikinci seks korkusu erken boşalma. Konuya tam giriyoruz nerden çıktı bu diye göz göze gelinen anlardan oldukça korkuluyor. Haydar Dümen olsa bir fırsat daha verin derdi eminiz. Uzun süreli ilişkilerde boşalma süresinin de uzadığı biliniyor. Yani ilk geceden umutsuzluğa kapılmamak gerek. Ve tabi ki erken boşalma endişesiyle seksten alınan zevki de kısıtlamamak.

3Devede de Boy Var!

Evet, erkeklerin yatakta en büyük streslerinden biri boy mevzusu. Kadınların boyla ilgili takıntıları olduğunu düşünen erkek bireyler şunu bilmeli ki; sertleşme halinde cinsel uzvun boyunun 9,5 santimetre olması cinsel doyum için yeterlidir. Ayrıca dünya kadınlarının yüzde 70’inden fazlası boya değil işleve önem veriyor. Cinsel doyumu sağlamak odak nokta olmalı.

4Biraz da Sohbet

Çiftlerin yatakta iletişim halinde olması ve seksle ilgili konuşması o kadar önemli ki. Aksi takdirde iki tarafın da birleşmeyle ilgili problemleri, istekleri ve arzuları hiç konuşulmadan yitip gidiyor. İşte erkeklerin bu iletişimsizlikten kaynaklanan bir diğer seks korkusu ise yeterli tatmini sağlayamamak. Halbuki sorsan, azıcık sohbet etsen kadın belki en iyi yatak tecrübesini yaşıyor şu an.

5Ve Fiziksel Kaygılar

Kahrolası güzellik standartları yalnız kadınların değil erkeklerin de başının belası. Çekiciliği sadece kaslı vücutta, gür saçlarda arayan ve aranıldığını düşünen kadın ya da erkek yatakta yeterince özgür hissedemiyor. Evet güzel görünmek, sağlıklı ve bakımlı olmak öncelikle kendi bedeniniz için büyük yatırım. Ancak insan olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Ve tenlerinden önce kalpleri birbirine dokunan iki insanın cinsel birlikteliğinin çok kıymetli olduğunu da hatırlamak!

 

 

 

Yorum Yap