1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Fetişist Misiniz? Cinsel Fetişleri Öğrenin!

Fetişist Misiniz? Cinsel Fetişleri Öğrenin!

wsi-imageoptim-cinsel-ates-1200x935

Cinsellik çoğu zaman her insanın kara kutusudur. Fetiş kelimesini muhtemelen duymuşsunuzdur. İyi midir kötü mü? Eğilimimizin olması bir sorun mu? Bende özel olan bir eğilim var mı? Birçok soruyla kendimizi keşfederken yalnız savaştığımız bu alanda en yaygın fetişleri derledik.

1Senaryolaştırma – Rol Yapma


İki veya daha fazla kişinin kurgu bir senaryoyu doğaçlama olarak canlandırması eğilimidir. Her türden cinsel fanteziyi kapsamaktadır. Dekorlar, kostümler, oyuncaklar hatta mekan değişiklikleri ile desteklenmesi mümkündür. Çoğu zaman etik, ahlak kaygılar güdülen toplumsal rollerin aşılmasını konu alır.

2Teşhir Eğilimi ve Röntgencilik


Teşhircilik, kendine ait mahremiyeti sergilemeye yönelik heves ve röntgencilik de başkalarının mahremiyetini içeren tüm eylemlerini izlemeye yönelik eğilimdir. Araştırmalara göre her üç kişiden birinde bu eğilimler mevcuttur.

3BDSM (Boundage Dicipline Submission Masochism)


Hakimiyet ve teslimiyet iki ucudur. Dominant taraf ve pasif taraf vardır. Köle efendi ilişkisine benzetmek mümkündür. Davranışsal açıdan çok geniş bir alandır. Çok çeşitli oyuncaklar kullanıldığı çok çeşitli davranış kalıpları vardır. Kişinin hayal gücüne bağlı olan bir fetiştir. Güç, kontrol, teslimiyet, acizlik, güvende hissetmemenin tahrik unsuru olması… Bunun türevi birçok ifadeye yer verir.

4Ayak Fetişi


Oldukça yaygındır. Başlıkta spesifik olarak ayak demiş olsak da cinsel organlar kapsamına girmeyen herhangi bir uzvun heyecan uyandırması, hatırı sayılır eğilim de bir fetiştir. Ayak fetişlerinin %90 civarının erkek olduğu bilgisini de verelim. Bu takıntı bebeklikten başlar ve ergenlikte kendini fark ettirecek raddededir.

5Naylon, Deri, Lateks Dokular


Bu bahsedilmiş üç kumaş çoğaltılabilir. En yaygın görülenler deri, naylon ve latekstir. Bu dokuların deriyi dar biçimde sarması bu fetişte cinsellikle ilişkilendirilir, heyecan uyandırır. Burunda bıraktığı kokunun bile yükseltici etkisi olduğu söylenir.

6Yiyecek Fetişi


Yiyeceklerin deriyle teması, kişinin deri üzerinden partnerine yiyecek sunması üzerine bir fetiştir. Partnerler cinsel hayatlarını renklendirme amaçlı tercih etseler de kimi insanlar için haddinden fazla uyarıcı etkiye sahiptir.

7Bağlanmak


Kişinin kendini savunmasız hissetmesi veya karşıdakinin tamamen savunmasız kalmasının uyarılmaya sebebiyet vermesi durumudur.

8Popo Fetişi


Özellikle kalçaya eğilimin olmasının bir fetiş olduğunu biliyor muydunuz? Cinsel yönelim fark etmeksizin herkeste popoya vurma eğilimi olduğu gerçektir fakat bunun kimilerince her cinsel aktivitede arandığı görülür.

Yorum Yap