1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. G Noktasını Duymuşsunuzdur, Peki Ya P Noktası?

G Noktasını Duymuşsunuzdur, Peki Ya P Noktası?

rBVaWFy1SliAG8wEAACvK-sAXAg570

Cinsel yaşantıda kadınların biraz daha karmaşık olan yapısı zorlayıcı bir hal alabilmekte. Klitoris ve G noktası konusunda hem bulmak hem de doğru uyarmak anlamında zorluklar yaşanabildiğini biliyoruz. Peki yepyeni bir nokta önerisi ile gelsek? İşte karşınızda P Noktası… Bulunduğu bölgeden işlevine kadar yazımızda bulabileceğiniz P noktası ve detayları cinselliğinize renk katabilir. Sağlıklı bir seks deneyimi zevk alabileceğiniz her şeye açık olmalıdır. Hanımlar beyler, yeni bölgenin detayları için kısa kesiyoruz. Keyifli okumalar.

1Hangi Bölgede Ola Ki?


Kadınların adına yapılan boşalmalarının kolaylaşması ya da daha fazla haz almaları çalışmaları neticeleniyor. Kadınlarda haz almayı sağlayan, boşalmalarını basitleştiren G noktası ve klitorise ek olarak yeni bir nokta da mevcut. Anüs ile vajina arasında olan ve çok sinir ucunun kesiştiği noktaya “P noktası” deniliyor. Kililer bu zevk alışverişi ne şekilde gerçekleştiriyor? Tabii ki, zevk almak istedikleri kadar zevk vererek! Demek ki çiftlerin daha çok haz almalarını sağlayacak olan P noktasını da keşfetmeleri kendilerine sağlayacakları bir katkı.

2Boşalmayı Biraz Daha Kolaylaştırıyor


Vajina girişinin sonundan başlayarak anüse girişte son bulan bölgeye “perine” ismi veriliyor. Perine bölgesinde olan P noktası kadınların boşalmalarını biraz daha kolaylaştırıyor. Yani, bu noktaya doğru bir biçimde yapılan basınç zevkin doruğuna taşınmasına ciddi bir yardımcı görevi görüyor. Bilhassa cinsel birleşme esnasında P noktasının uyarılması zihinsel, mental bir uyarıcı halini alıyor.

3Uygulanabileceği Pozisyonlar Kafanızı Karıştırmasın


Cinsel ilişkide P bölgesinin uyarılması adına her pozisyon uygun olmakla beraber, Jokey pozisyonu (yani kadının üstte, erkeğin altta olduğu şekil) ve Misyoner pozisyonu (en çok kullanılan pozisyonlardan biri, kadının sırtüstü yattığı, erkeğin üstte olduğu şekil) doğru seçim görevi görebilmektedir. Erkekler çoğunlukla görsel ve işitsel eğilimli, kadınlar ise dokunsal ve işitsel eğilimlidirler. Bu sebeple P noktası uyarılması sırasında kadının kulağına güzel şeyler söylenmesi alınan zevki arttırabiliyor.

4P Noktası Keşfettikten Sonra Kullanmayı Gerçekten Çok Seveceğiniz Bir Hal Alacak


P noktası bölgesine uygulanan hafif bir masaj, sekse renk katma görevi görür ve boşalmanın zevkini doruklara taşımaya yardımcı olur. Bu sebeple “P noktasının keşfedilişi ile erkeklerin işi artık daha kolay” desek, yanılmış olmayız… Vajinanın içinde bulunan G noktasının yerini keşfetmek, klitorise doğru biçimde ve ritmik hareketlerle uyartı sağlamak profesyonellik ister.

5Bu Noktayı Bulmak Diğerlerinden Daha Kolay


Cinsel birleşme esnasında heyecanla beraber dokunuşlarının şiddetine pek hâkim olamayan beyler adına P noktasına dokunmak diğerine kıyasla daha kolay bir deneyim olacaktır. Bunun sebebi P noktasının uyarılmasının basit, hazzının da büyük olması… Keşfedilmeye açık topraklar gibi… İkilinin seks yaparken acaba neresiydi şeklinde düşünüp de dikkatini dağıtmasına sebep olabilecek bir durum da mevcut değil.

Yorum Yap