1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Gerçek Orgazm ve Sahte Orgazmı Bu Taktiklerle Birbirinden Ayırabilirsiniz!

Gerçek Orgazm ve Sahte Orgazmı Bu Taktiklerle Birbirinden Ayırabilirsiniz!

basgann-kadin-orgazmi-nedir-1170x823

Seks insan hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Hem duygusal hem de fiziksel olarak ihtiyaç duyduğumuz bir dürtü olan cinsel birliktelik sırasında kadınların en çok başvurdukları taktiklerden birisi sahte orgazm… Peki, gerçek orgazm ve sahtesini ayırmak mümkün mü? Bu sorunun cevabı ise ‘Evet’! Haydi gelin bu yarımı nasıl yapabileceğinizi birlikte inceleyelim.

1Orgazm Sırasında Göz Teması


Kadınların orgazm sırasında fiziksel olarak kontrol sağlamları oldukça zordur. Zevkin doruklarında oldukları o an kendilerini tamamen fiziksel dürtülerine bırakırlar. Yani gözler, orgazmın gerçekliğini ve sahteliğini ayırt etmek için etkilidir. Eğer partneriniz orgazm yaşadığı sırada sizinle göz teması kuruyorsa, maalesef bu sahte orgazm olduğunu gösteriyor.

2Mantıklı Cümle Kurabilmek


Gerçek orgazm sırasında mantıklı hareket edebilmek pek de mümkün olmuyor. Hayır, mantıklı cümle kurmayı bırak doğru düzgün bir cümle kurabilmek bile çoğunlukla mümkün olmuyor. Partneriniz sizinle konuşuyorsa ve konuşmasında herhangi bir bozulma olmuyorsa bu orgazm taklidi yaptığı anlamına geliyor.

3Orgazm Sırasında Pozisyon Değiştirebilmek


Orgazm yaşarken hareket edebilmek ya da daha doğrusu bilinçli hareket edebilmek oldukça zordur. Orgazm esnasında pozisyon değiştirmeler ya da hareketlilik sergilemek orgazmın taklit olduğunu işaret eder.

4Seks Esnasında Gaza Getirmek


Biraz öncede bahsettiğimiz gibi orgazm sırasında değil mantıklı cümleler kurmak, cümle kurabilmek bile zordur. Yani orgazm yaşadığını gördüğünüz partneriniz siz gaza getirmek için ‘harikasın’ ‘aynen devam et’ ya da türevleri cümleler kuruyorsa, bu orgazm taklidi yaptığını gösterir.

5Çığlık Çığlığa Orgazm


Maalesef çığlık çığlığa yaşanan orgazm, çoğunlukla sahtedir. Hollywood sahnelerinin ve pornoların aksine pek çok kadın orgazm sırasında abartılı çığlıklar atmaz.

6Kadın Bedeninde Gerçek Orgazm


Kadın bedenini tanıyan bir erkek, orgazmın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu kolayca anlayabilir. Orgazm sırasında kadınların vajinal bölgesinde ıslanma ve kasılma meydana gelirken, göğüs uçları sertleşir.

7Seks Sonrasında Olağan Tepkiler

Partneriniz size harika bir seks yaşadığını söyleyip, daha sonra anında telefonu eline alıyorsa ya da rutin hareketlerine devam ediyorsa bu sahte orgazm yaşadığı anlamına gelir. Partnerinizi bu konuda memnun edebilmek için sonun fiziksel taleplerini karşılayabilir ve fiziksel olarak tahrik olduğunu durumları tespit edebilirsiniz.

Yorum Yap