İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Orta Yaş ve Üzeriyseniz Çok Şanslısınız

Orta Yaş ve Üzeriyseniz Çok Şanslısınız

Orta Yaş ve Üzeriyseniz Çok Şanslısınız

Cinsellik uzun yıllar tabu olmuş olsa da bu durum artık değişiyor. Cinsellik ile ilgili konuların daha rahat bir şekilde konuşulması, pek çok yanlış bilginin düzeltilmesini sağlarken hem erkeklerin hem kadınların kendi cinselliklerini keşfetmelerine de yardımcı oluyor. Böylece cinsellikten alınan keyif de artıyor.

Cinsellik ile ilgili olarak yanlış bilinen en önemli konulardan biri de yaş ile ilgili idi. Genel kanı, genç yaşlarda cinsellik isteğinin ve cinsellikten alınan zevkin daha fazla olacağı yönünde. Yaş arttıkça tüm bunların geride kaldığı düşünülüyor. Oysa bu konuda yapılan pek çok araştırma, bu ön yargının çok da doğru olmadığını kanıtlamış durumda. Artık orta yaş ve üzerinin de cinsellikten en az gençler kadar keyif alabileceklerini ve en az onlar kadar cinsellik isteğinin olabileceğini söylüyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de yaş aldıkça insanların kendilerini daha iyi anlamaya başlamaları ve cinsellikte nelerden zevk aldıklarının tespitini daha rahat yapabilmeleri.

0Orta Yaş Yeniden Tanımlanıyor

Orta yaş hem kadınların hem de erkeklerin bedenlerinde pek çok değişikliğin meydana geldiği bir dönem. Bu değişiklikler özellikle de hormonel değişiklikler cinsellik isteği üzerinde doğrudan etkili. Orta yaşta kadınlık ve erkeklik hormonlarının salgısı azaldığından, cinsel isteğin de azalması bekleniyor. Bu doğru olmak ile birlikte cinsellik isteği illaki orta yaştaki her kadın ve erkekte aynı şekilde seyredecek diye bir durum yok.

Orta yaşlara yaklaştıysanız unutmayın ki vücudunuzda bazı değişikliklerin olması oldukça normal. Bu değişiklikler fiziksel olarak sizi etkilerken psikolojik olarak da etkileyebilir. Artık eski enerjinizin kalmadığını düşünebilirsiniz. Oysa bu durumu tersine çevirmek tamamen sizin elinizde. Bu değişikliklerin normal olduğunu ve hayatınızın yepyeni bir evresine girdiğinizi aklınızdan çıkarmayın. Her döneminizden alabileceğiniz farklı bir keyif vardır. En önemli olan şey, bu keyfi keşfedebilmek. Cinsel hayatınız için de aynı şey geçerli aslında. Artık kendinizi çok daha iyi tanıdığınızı ve nelerden zevk aldığınızı çok daha iyi biliyorsunuz. Bu sebeple aktif bir cinsel hayat sürmek, gençlikte aldığınız zevkten çok daha fazlasını almak kimse için hayal değil.

Yorum Yap