İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Sadece Seks İçin Birlikte Oluyorlar

Sadece Seks İçin Birlikte Oluyorlar

1035788_1920x1080

Gelişen teknoloji, globalleşen dünya… Her şeyin daha hızlı ve erişiminin daha kolay olduğu 21. Yüzyıl dünyasında eski emektar aşıklar artık tarihe mi karışıyor? Günümüz ilişkileri sadece cinsel tatmin için mi kuruluyor? Duygularımızdan insanlık olarak uzaklaşıyor muyuz yoksa kaybetmediğimiz şairane ilişkileri kurabilenler çoğunlukta mı? Yazımızda bunları tartışacağız.

1Onu Seviyorum, Beni Kullanıyor Mu?


İstatistiksel olarak kadınların daha fazla sorduğu bu can yakan soru… Özellikle toplumumuzun ataerkil yapısıyla bastırılan kadın cinselliğinin getirdiği bir sonuç olsa gerek. Genellikle ilişkilerimizde iç sesimize güvenir, ben anlarım deriz. Ama içten içe bizi kemiren bu soru gün yüzüne çıktığında her şey muallaktır.

2Aşkın Kimyasından Korkmayın


Aşk herkesçe farklı yazılan bir hikayedir. Öncelikle kendimizi diğer insanlar ve ilişkileriyle kıyaslamaktan vaz geçmeliyiz. Aşkın vücudumuzdaki hormonlarla bağlantısı inkâr edilemeyecek bir gerçektir. Evrimsel süreçten gelen üreme dürtümüzü yadsıyamayız, bu yazıyı okurken kendimize dürüst olmalıyız. Aşkın içinde cinsellik vardır, dikkat edilmesi gereken konu ise, seks yapmak için aşka gerek olmaması.

3Önemli Olan Sizsiniz


İlişki yaşadığınız kişinin cinsel beklentilerinin olmasının doğallığından bahsettik ama burada en önemli konuya geliyoruz efendim. Siz ne istiyorsunuz? Kafalarda soru işaretleriyle kendinizi kasarak yaşayacağınız bir cinselliğiniz olmasın. Gücünüzün ve iradenizin farkına varın. Hayır demeniz gerektiğini düşündüğünüzde, hayır deyin. Bu sadece cinsellikte değil, hayatımızın her anında edinmemiz gereken bir kişisel prensiptir.

4Duygularınızın Suistimal Edilmesine İzin Vermeyin


Hayır dediğinizde karşınızdakinin kırılmasından korkmayın. Eğer bu konuda normalden fazla baskı altında hissediyorsanız, belki de bir şeyler yanlış gidiyordur. Ayrıca sebeplerini sunacağınız kibar reddedişinizin ardından alacağınız tepkiler size duygularınızın kullanıp kullanılmadığına dair ip uçları verecektir. Cinsellik de çok özel ve önemli bir deneyimdir fakat özellikle duygularınızın incinmesine izin vermeyin.

5Sevgilinizin Sizinle Yaptığı Planlara Dikkat Edin


Sadece seks beklentisinde olan insanların zaman kaybetmeye en iyi ihtimalle bile tahammülleri çok sürmeyecektir. Dışarıda yapılan planlardan hemen cayması durumunda dikkatli olun. Özellikle sizi arkadaş çevresine sokup sokmaması bu konuda iyi belirteçlerdendir. Kişinin ailesi ile paylaşım rahatlığına göre de değişir bunu belirtelim fakat çoğunlukla kişi sizi ailesiyle paylaşmaktan çekinmemişse size olan arzuları sadece cinsel tatmin üzerine değildir.

6Sizi Tanımaya Çalışıyor Mu?


Mesajlaşmak artık küçüklü büyüklü her nesle hitap eden en kolay ulaşılır iletişim şekli oldu. En özetle söyle ifade edilir ki; sizi, sizin dünyanızı ne derece merak ediyor? Bu bir zorunluluk değildir, içten gelir. Aşk bazen bir hayranlık halidir, sağlıklı ilişkilerde hayata dahil olabilme çabasına evrilir. Mesajlaşmalarınız yaşam belirtisi gösterip göstermediğinizden ileri geçmiyorsa burada ya bir iletişim problemi vardır ya da merak etmeme durumu hakimdir. Bu da olumlu görebileceğimiz bir şey maalesef ki değildir.

7Aslında Bağlanmaktan Korkuyor Diyerek Kendinizi Kandırmayın


İki kişinin birbirini anlama ve yapıcı olma eğilimi kadar güzel nadir şey vardır. Fakat ilişkilerde anlayış faktörünün bir şişirilmiş balon halini almasına izin vermeyin. Sorumluluk alabilmek cesaret ister, evet, ve kendisini, duygularını ortaya koymaya cesaret etmiş her partner, kesinlikle aynısını hak eder. Bazen bazı endişeleri direkt sormaktan, açık olmaktan daha güzeli yoktur. Paranoyak olmadığınızı varsayarak, sebepsizce insanın içine kurt düşmeyeceği fikrindeyim. Eğer sorun olduğunu hissediyorsanız, sebepleriyle beraber ifade etmeyi de deneyebilirsiniz. Alacağınız cevabın yapıcılık seviyesi size sadece cinsellik değil, karşınızdaki insanın karakterine dair de çok şey anlatacaktır.

Yorum Yap