İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Seks Yapmanın Bu Konularda Faydalı Olabileceğini Hiç Düşünmediğinizi İddia Ediyoruz

Seks Yapmanın Bu Konularda Faydalı Olabileceğini Hiç Düşünmediğinizi İddia Ediyoruz

Seks Yapmanın Bu Konularda Faydalı Olabileceğini Hiç Düşünmediğinizi İddia Ediyoruz

Seks en doğal dürtülerimizden biri olduğu için pek çok faydası olduğunu düşünebilirsiniz. Bu konuda da oldukça haklısınız. Ancak seks yapmanın bazı öyle faydaları var ki eminiz bu faydalar aklınızın ucundan bile geçmezdi. İşte sizinle şimdi seks yapmanın bu faydalarını paylaşacağız.

1Kalp ve Damar Sağlığınız İçin Önemli

Bu konuda yapılan pek çok araştırmanın sonucunda özellikle erkeklerde düzenli seks yapmanın kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı tespit edilmiştir.

2Kilo Vermenize Yardımcı Olur

Yarım saatlik bir cinsel performans sırasında 200-250 kalori yakarsınız. Dolayısıyla düzenli seks yapmak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca seks esnasında hiç fark etmeden çalıştırdığınız kaslarınız sayesinde vücudunuz forma girer, çok daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

3Cildiniz Güzelleşir

Bildiğiniz gibi seks esnasında pek çok hormon salgılanmaktadır. Bu hormonlar sayesinde cildinizin güzelleşeceği, hatta yüzünüzün parıl parıl parlayacağı belirlenmiştir.

4Yaşlanmazsınız

Düzenli seks hayatına sahip olan kişilerin, çok daha genç göründüğü ve daha geç yaşlandıkları görülmüştür. Bunun sebebi de seksin mutluluk vermesine bağlanmaktadır.

5Uykunuz Düzene Girer

Seks sonrasında salgılanan endorfin hormonu sayesinde uykusuzluk sorununuz son bulur. Düzenli seks yapanların daha düzenli ve deliksiz bir uykuya daldığı kanıtlanmıştır.

6Ağrı Kesicidir

Yine seks sonrasında salgılanan endorfin hormonu sayesinde ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca düzenli seks hayatına sahip olan kadınların adet sancılarının da azaldığı tespit edilmiştir. Hatta, adet döngüsünün bile düzene girdiği bilinmektedir.

7Bağışıklık Sisteminiz Güçlenir

Düzenli bir seks hayatına sahip olan kişilerin bağışıklık sistemlerinin çok daha güçlü olduğu ve kolay kolay hasta olmadıkları tespit edilmiştir.

8Daha Güçlü Bir İskelet Sisteminiz Olur

Erkeklerde seks sırasında salgılanan testosteron hormonu sayesinde erkeklerin kemikleri güçlenir ve daha dayanıklı bir iskelet sistemine sahip olurlar.

9İlişkinizi Güçlendirir

Düzenli seks yaşayan çiftlerin ilişkisinin daha kuvvetli olduğu bilinmektedir. Ayrıca birbirleriyle daha uyumlu olan çiftlerin yaşadıkları sorunları daha kolay atlattıkları bilinmektedir.

10İlişkinizi Güçlendirir

Düzenli olarak boşalan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskinin çok daha az olduğu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

11Daha Pozitif Olurusunuz

Düzenli bir seks hayatı olan insanların gündelik hayatında çok daha mutlu olduğu ve çok daha pozitif olduğu bilinmektedir.

12Öz Güveninizi Tazeler

Kendini ve partnerini mutlu eden herkesin kendine olan öz güveninin daha yüksek olduğu görülmektedir.

Yorum Yap