1. Ana Sayfa
  2. Cinsellik
  3. Yay Burcunda Aşk ve Seks; Yeni ve Uçuk Fantezilere Hazır Olun

Yay Burcunda Aşk ve Seks; Yeni ve Uçuk Fantezilere Hazır Olun

yay-burcu-seks-hayati

Genel yapısı itibariyle oğlak burcu insanı eğlenceli ve maceracıdır. Doğal olarak buna seks hayatı da dahildir. Cinsel yaşam, yay burcu insanı için önemlidir. Fantezilere ve farklı deneyimlere açıktır. Aşk ve ilişki konusunda tereddütlüdür. Planlanmış ilişkileri sevmez ve bağlamaktan, aşırı duygusallıktan olabildiğince kaçınır. Hayatında farklı heyecanlar arar. Kaçamak ilişkiler tam ona göredir; bu ona tutkulu ve heyecanlı hissettirir.

1Yay Burcunun Aşk ve Cinselliğe Bakış Açısı


Yay burcu insanı hayallerinde bir insan yaratır ve onu bulana kadar heyecan arayışına devam eder. Bu kişiyi bulduğunda ise ona aşkı ve heyecanı yaşatmaya çalışır. Seks öncesi yapılan uzun konuşmalar ile karşısındaki insanı tanımak ister. Sevişmek için heyecan uyandıran mekanları tercih eder. Planlanmış ilişkileri sevmediği gibi planlanmış birlikteliklerinden de hoşlanmaz. Cinsel birliktelik sırasında altta olmayı tercih eder. Seks sırasında hareketli olmayı tercih eden yay burcu insanı uzun öpüşmelerden hoşlanmaz.

2Yay Burcu Kadını ve Cinsellik


Cesur, aktif, çılgın ruhlu erkekler tamda yay burcu kadınına göredir. Erotik konulardan konuşmak onu mutlu eder. Cinsellik konusunda farklı deneyimler yaşamaya açıktır. Bu yüzden cinsel yaşamında değişik pozisyonlar denemeye eğilimlidir. Ama uzun sevişmeler yay burcu kadınına hitap etmez. O sekste daha ziyade tahrik edici unsurlar arar. Açık alanlarda ve seks yapmaya alışık olmadığımız mekanlarda cinsel birlikteliği severler.

3Yay Burcu Erkeği ve Cinsellik


Cinselliği seven yay burcu erkeği, tahrik edilmeyi ve kışkırtılmayı sever. Karşısındaki kişinin onu arzulamasını ve kendini tamamen bırakmasını arzular. Yaz aşkları tam ona göredir. Bu ona hem heyecanlı hem de tutkulu hissettirir. Kovalamayı ve uğraşmayı sevmez ve kesinlikle tek gecelik ilişkilerden hoşlanır. En azından hayalindeki kadını bulana kadar. Ön sevişmeyi sevmez; seks öncesi sabırsızdır. Kısa süreli öpüşme sekse geçmek için yeterlidir. Sekste sertliği sever, cinsel organıyla oynanmasından hoşlanır.

4Cinsellikte Uyumlu Olduğu Diğer Burçlar


Balık, yengeç, terazi, yay ve ikizler burcu cinsellikte uyumlu olduğu burçlardır yengeç burcu ise partnerinin önceliklerine önem vermesi bakımından tam yay burcuna göredir. Yay, burcu altta olduğu pozisyonu daha çok sever. Cinsel birliktelik sırasında kontrolün partnerlerinde olmasını tercih ederler.

Yorum Yap