1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 118 Kişiye Covid-19 Bulaştıran Noel Baba

118 Kişiye Covid-19 Bulaştıran Noel Baba

kapak

Kaş yapayım derken göz çıkartmak tam olarak bu olsa gerek. Bas bas bağırıyoruz özelikle yaşlı nüfus covid-19’a karşı korunmalı çok yanaşmayın insanlara diye… Belçika’da meydana gelen olay sonucunda Noel Baba kıyafetleriyle yaşlılara sürpriz yapmak isteyen bir kişi bakımevinde toplamda 118 kişiye virüs bulaştırmış. Anladık niyetin iyi de… Hayır, bari insan covid testi yapar.

1Noel Baba Bu Sefer Virüs Getirdi


Belçika’da yapılan haberlere göre Anvers kenti yakınlarında bulunan yaşlı bakımevinde corona patlaması meydana geldi. Durumun sorumlusu ise bakımevinde kalan kişilerden birisinin oğlu. Yaşlılara moral vermek amacıyla Noel Baba kıyafeti giyen genç adam bir de yanına birkaç arkadaşını almış. Pes doğrusu. Noel öncesi bakımevi sakinlerini ziyaret edip, onlara moral vermek isteyen kişi, nerdeyse fark etmeden Noel öncesi vefatlara neden olacakmış.

2Moral Vereyim Derken…


Yakın bir zamanda gerçekleşen olayda Noel Baba ile temas eden kişilerde yavaş yavaş covid belirtileri görülmeye başlamış. İlk olarak 45 kişinin virüse yakalandığı düşünülse de bu sayı daha sonra 118’e kadar yükselmiş. Hayır, acaba bakımevinin mevcudu kaç? Yani bakımevinde covid’e yakalanmayan kaldı mı merak ediyoruz.

3Böyle Olmaz Bomba Atsaydın


Özellikle virüsün kol gezdiği bu günlerde bir de arkadaşlarını toplayıp, yaşlı bakımevine ziyarete giden kişiye ‘böyle olmaz bomba atsaydın’ demeden geçemiyoruz.

4Noel Babalara İtibar Etmeyiniz!


Virüse yakalanan 98 kişi bakımevinde kalan kişilerken, 20 kişi de burada çalışan kişiler. Yetkililer olay sonrası bu tarz ziyaretleri yasaklasalar da olan olum bir kere. Efenim, bizim size tavsiyemiz özellikle yeni yıla günler kala Noel Baba görünümlü kişilerden uzak durmanız ve yılbaşını evinizde sakin sakin geçirmeniz. Bildiğiniz gibi corana virüsü şakaya gelmiyor. Her gün virüs kapmış kişilerden duyduğumuz üzücü ve biraz da korkutucu açıklamalar, lütfen bizlere ders olsun. Tedbir almak, virüse yakalandıktan sonra keşke demekten iyidir. Az buçuk eğleneceğiz diye gerçekleştirdiğimiz bu tarz eylemler bizim olmasa da sevdiklerimizin canını yakabilir. Dolayısıyla bu konudaki hassasiyetimizi lütfen salgın bitene kadar sürdürelim.

Yorum Yap