1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 58. Altın Portakal Film Festivali Yoğun İlgi Görüyor: Biletler 7 Saatte Tükendi

58. Altın Portakal Film Festivali Yoğun İlgi Görüyor: Biletler 7 Saatte Tükendi

altin-portakal-bilet-7I1K_cover

Uzun zaman sonra ülkemizin göreceği ilk film festivali 58. Altın Portakal Film festivali olacak. Antalya ‘da düzenlenecek olan festival için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Dün de biletler satışa çıktı ve 7 saat gibi kısa bir sürede tüm biletler tükendi. İşte bu yılın en keyifli festivallerinden olacak Altın Portakal’a dair detaylar.

1Tüm Antalya Venüs Heykelleri ile Donatıldı

Festival için şehrin 58 noktasına etkinliğin sembolü olan Venüs aşk tanrıçası heykeli dikildi. Bu 58 heykel şehrin en görünen yerlerine, havaalanına ve otogar kısımlarına yerleştirildi. Her festival zamanı şehrin farklı noktalarına dikilen bu heykeller hem festivalin yaklaştığını hatırlatıyor hem de vatandaşları heyecanlandırıyor.

2Açılış Töreni 2 Ekim’de

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Açılış Töreni 2 Ekim’de, Kapanış ve Ödül Töreni 9 Ekim’de gerçekleşecek. Festvalin sunuculuğunu Yekta Kopan gerçekleştirecek. Açılış töreni Erol Evgin konseriyle şenlenirken kapanışı Şevval Sam’ın güzel sesiyle yapacağız.

3Gösterimler Açık Havada

58.si düzenlenecek festivalin gösterimleri bu yıl açık havada yapılacak. Covid 19 salgını nedeniyle alınan bu önlem sayesinde sanatçılar ve izleyiceler arasında daha samimş bir hava yakalanacağı düşünülüyor. Sinema dünyasını Antalya’da buluşturacak festivalde 28 ülkeden, 48 yönetmenin 45 filmi gösterilecek.

4Zengin Jüri Kadrosu

Festivale filmler kadar jüri üyeleri de damga vuracak cinsten. Jüriye akademisyen, senarist, yönetmen, yapımcı Emin Alper başkanlık ederken görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil, yazar, senarist Ayfer Tunç, şarkıcı, söz yazarı, besteci ve prodüktör Gaye Su Akyol, oyuncu Hazal Kaya, tiyatro yönetmeni, eğitmen ve oyuncu Muhammet Uzuner ile yapımcı, yönetmen, senarist Senem Tüzen’in jürinin diğer üyeleri olacak.

 

Yorum Yap