1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Arkadaşlarla Arayı Bozma Garantili: Bir Instagram İşkencesi Çekilişler

Arkadaşlarla Arayı Bozma Garantili: Bir Instagram İşkencesi Çekilişler

giphy

Ortalama bir Instagram kullanıcısıysanız şunu çok iyi bilirsiniz ki yıl sonu gelince başlar bir curcuna. Sürekli gelen bildirimler; ilkokul arkadaşınızın, komşunuzun, o Ayşe’nin doğum gününde yalnız 1 kere gördüğünüz sarışın kızın sizi olur olmadık yerlere etiketlediğini söyler durur.

Peki hepimize gına getiren ama katılmadan da duramadığımız bu çekilişlerin arka planında neler var konuşalım mı?

1Takipçi de mi Kasmayalım?

Hepimizin anlayacağı üzere çekilişlerin ana sebebi sayfa hareketlerini arttırıp doğrudan takipçi kazanmak. Daha sonrasında da bu kişilerle etkileşimi kalıcı kılmak. Belki 1 milyon takipçisi olan bir ınfluencer için yeni takipçi daha az anlam ifade eder ama yeni yeni büyüyen bir marka için takipçi sayısı en acil konudur. Hiç farkettiniz mi çekillişler yoğunlaştığı dönemde kaç hesabı takibe aldınız?

2Çekiliş Sponsorları

Evet yanlış okumadınız, markalar artık influencerlarla çekiliş için sponsorluk anlaşması imzalıyorlar. Sözleşmede belirtilen rakamda takipçi getirisi sözüyle ücretler belirleniyor. Yoksa siz fenomen kızlarımızın sizin için o parfümlere para verdiğini mi düşünüyordunuz?

3Ben Beğenmedim Sen Giy

Influencer tayfa bize kızmasın ancak biraz beleşçilik onların hamurunda var. Hal böyle olunca yıl boyunca kargo şirketleri en çok onlara çalışıyor. Her ayakkabıdan 5 çift her kremden 10 tüp ellerinde birikiyor. Kimisi de anlaşma yaptığı gün öve öve bitiremediği kazağı bir daha asla giymemek üzere ‘giyinme odasının’ en ücra köşesine fırlatıyor. İşte o kazaklar, kremler de iyi kalpli(!) influencarlarımız tarafından bize bahşediliyor. Hayır madem bu kadar tatlısın dağıt yıl boyu fakire fukaraya! Neyse…

4Kazanmak Zordur Dostum

E siz de az değilsiniz sevgili takipçiler ha. Sandınız ki kolayca oturduğunuz yerden kazanacaksınız son model telefonu. Yok öyle armut piş ağzıma düş. Öncelikle bu gönderiden 16 önceki gönderiyi beğeniyoruz, sonra beğenip kaydetip tam 12 arkadaşımıza DM’den yolluyoruz, sonra Youtubedaki 7. videoma yorum yapıyoruz, ardından vukuatlı nüfüs kaydı örneği… Şaka şaka. Ama neredeyse devlet dairesinde sabahtan akşama dosya koşturan vatandaş gibi yoruluyoruz bir adet allık fırçası için.

5Bir Umuttur Yaşatan İnsanı

Kimimiz hiç inanmıyoruz bu çekilişlerin varlığına kimimiz asla vazgeçmiyoruz. Arkadaşlar umut fakirin ekmeği. Bunlar geçen sene de yaşandı. Hepimiz kocişine yük olmamak uğruna yedi düveli elektrik süpürgesinin altına etiketleyen kızı eleştirip 3 gün sonra kahve makinesi için dua ettik. İster inanalım ister inanmayalım bir umut deyip denemek her zaman insanı insan yapandır. Çok düşük bir ihtimal de olsa sonunda kazanabilecek olmak insana heyecan verir.

İnsanı insana insanla anlatıp sosyal mesajımızı da verdiğimize göre biz kaçıyoruz. Malum daha gidip bir paket çikolata çekilişine katılacağız.

Herkese Bol Şans!

Yorum Yap