1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bakanlık K-Pop İçin Düğmeye Bastı: Gençlere Olan Etkileri Araştırılacak

Bakanlık K-Pop İçin Düğmeye Bastı: Gençlere Olan Etkileri Araştırılacak

539346-691137723

Yanlış okumadınız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kore’den dünyaya yayılan ve gençlerin özellikle de ergenlerin çok sevdiği müzik türü olan K-pop ile ilgili incelemelere başladı. K-pop akımı gençler tarafından çok tutuluyor olsa da aileler ve eğitimciler endişeli. K-pop’un gençleri ailelerinden uzaklaştırdığı ise son iddialardan biri.

13 Kız Çocuğu Evden Kaçmıştı

Bu müzik akımına kendini fazlaca kaptıran 3 genç kızımız İstanbul’dan Güney Kore’ye gitmek üzere evden kaçınca endişeler hayli yoğunlaştı. Sosyal medyada K-pop karşıtı o kadar çok kampanya başlatıldı ki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da bunun üzerine sessiz kalamayıp konuyu yakın markaja aldığını bildirdi. İlk olarak bakanlık yetkilileri, zararlı görülen içeriklerin sosyal medyadan kaldırılması ve çocuğun üstün yararının korunması amacıyla Facebook, Instagram, Twitter ve TikTok Türkiye temsilcileri ile görüşmek üzere adım attı.

2Mobil Ekiplerle Denetleme Yapılacak

Bakanlık, gençleri topluca bir kültüre özendiren ve onları bir araya getirerek örgütlenme yaratan her türlü akımın araştırmasını sürdürecek. Sosyal medya platformlarındaki hayran grupları aracılığıyla tanışan gençlerin farklı amaçlarla hareket etmeyeceklerinin garantisi olmadığını biliyoruz. Bu sebeple aileler ve aileden uzak olan ergen gençler mobil ekipler sayesinde bilgilendiriliyor. Bu bilgilendirmenin konusu ise internet ortamındaki popüler akımlar hakkında koruyu bilgiler olacak.

 

 

 

Yorum Yap