1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bilenlerin Sıkı Takip Ettiği, Yaşam Kalitenizi Etkileyecek 5 Keyifli Podcast Önerisi

Bilenlerin Sıkı Takip Ettiği, Yaşam Kalitenizi Etkileyecek 5 Keyifli Podcast Önerisi

GettyImages-1201128952-e1591819070655

Kimilerimiz görsel insanıyızdır. Yeni filmlerden sıklıkla bahseder; YouTube videolarından hayat dersleri çıkarır, Instagram storyleri ile yatar kalkarız. Ama bazılarımız daha çok işiterek yaşamayı seçer. Görsel karmaşadan uzaklaşmayı benimser.

Bu kız beni tarif ediyor diyorsanız; eminiz podcastlerle aranız bir hayli iyi. Yada şöyle söyleyelim belki daha önce hiç denemediniz ve tam da bir şeyler dinleme havanızdasınız. Mesela bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz ve ya elinizde kahve bardağı kışı seyrediyorsunuz pencerenizden. Birilerinin fikirlerini dinlemeye, yalnızlığınızı gidermeye hazırsanız işte sizin için derlediğimiz 5 keyifli podcast programı.

1Merdiven Altı Terapi

Merdiven Altı terapi Apple Podcast ve Spotify aracılığı ile ulaşabileceğiniz mükemmel bir podcast serisi. Mükemmel diyoruz çünkü bir dinleyen bir daha bırakamıyor bu seriyi. Eski diş hekimi, yeni reklamcı ve yazar; Robert mezunu, güzellik abidesi bir kadın Deniz Dülgeroğlu hazırlayıp sunuyor bu podcastleri. Kendisi, anne ve babanın ayrılığı ve yatakhane günlerinin başlaması ile terapilerle tanışmış. 20 yıldır destek alıyorum sizinle de paylaşayım demiş. Ve bu dinlemesi inanılmaz keyifli seri ortaya çıkmış. Tür olarak psikolojik ve mizah iç içediyebiliriz. En iyisi biz daha fazla spoiler vermeyelim de siz hemen gidip dinleyin. Deniz’i Instagram’da da takip ederek aşırı mizah içeren tatlı storylerini izleyebilirsiniz.

2Bu mu Yani

Hayat, kariyer ve her şey üzerine podcast yayını. Zuhat ve Oğulcan isimlerinde iki genç beynin hazırlayıp sunduğu bu podcast serisi daha çok 30 lar öncesi gençlerin içine sıkıştığı kariyer, evlilik, aile üçgeni içinden konularla kulaklara misafir oluyor. Kendi hayatlarından örneklere sıklıkla yer veren bu iki genç adam, kısa süre önce kurumsal işlerini bırakıp farklı bir yola girmiş. Bu tarz bir adım atmak isteyen ve cesareti yeterli olmayan insanlar için kesinlikle dinlenmesi gereken bu podcaste, Spotify ya da bumuyanipodcast.com dan ulaşabilirsiniz.

3Yoldayız Geliyor Musun?

Yine tatlı bir kadının podcastinden gidiyoruz. Sevgili Ece Targit, hem bir ınfluencer hem de Flow  isimli yoga stüdyosunu işletiyor. Ve aynı zamanda bir yoga eğitmeni. Yayınlarında zaman zaman meditasyon tarzı ilerlese de konuklar alarak sosyal medyadan, gündemden de bahsediyor. Eğer dingin bir ses duymak, rahatlamak ve kendinizi akışa bırakmak istiyorsanız; takın kulaklıkları dinleyin Ece’yi. Ne demiş? Biz yoldayız sen geliyor musun?

4Nasıl Olunur?

İşte acayip bilgilendiren ve keyifle akıp giden bir program daha. Nasıl Olunur? Nilay Örnek hazırlıyor ve sunuyor; Storytell sponsor oluyor. Bu programda mesleklerinde uzman olan kişilere mikrofon uzatılıp kariyerleri ile ilgili sorular soruluyor, ayrıntılar dinleniyor. Nilay Hanım sanki Öss’ye hazırlanan ve meslek seçimi yapacak gençlere yönelik rehberlik hizmeti sunarcasına hiç bir detayı atlamadan konuklarından yaptıkları işlerle ilgili kritik noktalara değinmelerini istiyor. Tabi bilgi birikimi yüksek insanları ağırlayan bu programda bir çok şey öğrenmek mümkün oluyor. Spotify, Apple yada kendi web sitesinden dinleyebilirsiniz.

5Fularsız Entellik

Sıraladığımız 5 podcast arasında en aşure olan ve zengin içerikli podcast bizce budur. Yine kurumsal hayata lanet okuyup kendi düzenine geçmiş yarı seyyah bir yayıncının dilinden dökülenleri dinliyoruz bu programda. Daha çok kendimizi ve evreni keşfetmeyi ve anlamlandırmayı hedefleyen bu seride asla doğruları söyleme kaygısı bulunmuyor. Salt gerçeklik ve yüzde yüz doğruluğu geride bırakmış bu değişik adam bize biraz da sorgulayın canım dedirtiyor resmen. Bol bol kitap, film, yazı dizisi önerisi de sunan podcast serisini en yakından tanımak isterseniz https://fularsizentellik.com/ incelemenizi öneririz. Yayınları hem buradan hem de Spotify’dan dinleyebilirsiniz.

 

Yorum Yap