İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bizim Dizileri Sevdiler: Latin Amerika’nın Emmy’sinde 5 Türk Aday

Bizim Dizileri Sevdiler: Latin Amerika’nın Emmy’sinde 5 Türk Aday

1634700987_Latin-Amerikanin-Emmysi-Produ-Odulleriinde-5-Turk-aktor-finalde

Sanmayın ki bizim entrika dolu, cıvıl cıvıl yaz aşklı dizilerimiz sadece Arap ülkeleri tarafından bayıla bayıla izleniyor. Artık yayınlar konusunda öyle global bir hal aldık ki; Kore dizisi kapatıp İspanyol filmine geçiyor ardından yerli diziyle günü kapatıyoruz. Diğer ülkeler de tıpkı bizim gibi olduğundan örneğin Latin Amerika ülkeleri bizim dizilere büyük ilgi gösteriyor. Hatta bizim aktörlere ödül verecek kadar ileriye de gidiyorlar. Hazırsanız başlayalım, Latin Amerika’nın televizyon ödüllerinin en prestijlisi olan Produ Ödülleri’nde bakalım bizden kimler finale kalmayı başarmış?

1Engin Akyürek

İspanyolca konuşmayan en iyi oyuncular kategorisinde yarışan 5 aktörün 5’i de bizden. Bunlardan biri de en son Sefirin Kızı isimli dizide izlediğimiz ve bir yetenek programında elde ettiği başarıyla ünlenen yakışıklı oyuncu Engin Akyürek. Bu güne kadar yer aldığı tüm TV dizileri başarılı olan Akyürek’in Yabancı Damat, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Kara Para Aşk gibi yapımlarla ismi parladı diyebiliriz.

2Caner Cindoruk

Kariyerine TV dizileriyle devam eden oyuncuyu şimdilerde Sadakatsiz dizisinde izliyoruz. Kimi zaman aldatan eş kimi zaman bir genç kızın çocukluk aşkı olarak karşımıza çıkan Cindoruk belli ki İspanyolların da gözdesi.

3Birkan Sokullu

Yakışıklılık deyince de Birkan Sokullu. Gerçekten hoş bir görüntüsü olan oyuncu İspanyol kadınlarının kalbini çalıyor mu bilinmez ama biz çoktan okeyiz. Şakayı bırakmak gerekirse yavaş yavaş başrolleri ele geçirmeye başlayan aktörün başarısı Latin Amerika’da da fark edilmiş olacak ki finalistler arasına girmeyi başarmış. Oyuncunun son projesi ise bildiğiniz üzere Masumlar Apartmanı.

4Kerem Bürsin

Kerem zaten uluslarası çalıştığını kanıtlayan bir oyuncu diyebiliriz. Amerika’da büyüyen Bürsin, oralarda öğrenmiş oyunculuğu ve kariyerine başlamış. Şimdilerde sevgilisi Hande Erçel ile başrolü paylaşan Kerem, eminiz finalisti olduğu Produ Ödülleri’ni kazanırsa Amerikan İngilizcesiyle güzel ülkemize iltifatlar edecektir kürsüden.

5Akın Akınözü

Kısa sürede Türk kızlarının sevgilisi olan ve aşiret dizilerinin aranan ismi olan Akınözü, İspanyolların da ilgisini çekmiş sanıyoruz. Muhteşem Yüzyıl, Arkadaşlar İyidir, Aslan Ailem, Payitaht: Abdülhamid ve Hercai dizilerinde yer alan Akın Akınözü Produ Ödülleri’nde İspanyolca konuşmayan en iyi aktörler kategorisinin en genç adayı aynı zamanda.

 

 

Yorum Yap