1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Böyle Kitap Tanıtımı Görülmedi: İngiliz Model ve Yazar Burkayla Poz Verdi

Böyle Kitap Tanıtımı Görülmedi: İngiliz Model ve Yazar Burkayla Poz Verdi

skynews-lily-cole-burqa-book_5481704

İngiliz model ve oyuncu Lily Cole, yazdığı kitabın tanıtımı için sosyal medyada öyle bir poz verdi ki görenleri şaşırttı. 33 yaşındaki güzel model yeni yazdığı kitabı sosyal medya aracılığıyla duyurmak istedi. İklim değişikliği üzerine yazdığı kitapla dikkat çekmek isteyen Cole, kendi giysileriyle değil de çok farklı bir görüntüde takipçilerinin karşısına çıktı.

1Burkayla Poz Verdi

Lily Cole, mavi bir burka giydiği fotoğrafa “Her düzeyde çeşitliliği kucaklayalım, biyo-çeşitlilik, kültürel çeşitlilik, düşünce çeşitliliği, seslerin çeşitliliği, fikirlerin çeşitliliği…” şeklinde bir not düştü.

2Yanlış Dönem

Talibanın Afganistan’da yönetimi ele geçirdiği ve Afgan kadınlarına karşı uygulanacak baskıların dünya gündemini salladığı böyle bir dönemde Lily Cole’un burkayla poz vermesi tepki çekti. Mavi Afgan burkası ile Cole’un nasıl bir mesaj vermeye çalıştığı pek anlaşılamadı.

3Özür Diledi

Ağır eleştiriler karşısında güzel model dayanamayıp sosyal medya hesabından özür diledi. İklim değişikliği üzerine yazdığı kitabın tanıtımı için “fikirlerin çeşitliliğini kucaklamak” amacıyla burkayla fotoğraf çektirdiğini belirten ünlü model, paylaşımı “yanlış zamanda” yaptığını kabul ederek paylaşımı yaptığı sırada haberleri okumadığını söyledi.

Yorum Yap