1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bu Cinayet Değil Katliam: 21 Yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Ardından İsyan Ettiler

Bu Cinayet Değil Katliam: 21 Yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Ardından İsyan Ettiler

190741

Bir yandan türlü felaketle baş etmeye çalışan ülkemiz bir acı haberle daha sarsıldı. Kendisinden 5 gündür haber alınamayan gencecik kızımız Azra, maalesef ölü olarak bulundu. Hem de inanılmaz ve vahşice katledilmiş şekilde. İş için görüştüğü emlakçı Mustafa Murat Ayhan tarafından önce tecavüz edilip sonra da 5 parçaya ayrılıp gömüldü genç kız. İçimizi bir kez daha parçalayan bu yeni kadın cinayeti sosyal medyada ünlülerin isyanına sebep oldu.

1Selin Ciğerci

“Okudunuz mu yazıyı ben aynısını yazmadım bu arada bazı sayfalarda katil yazmışlar ama bu katil değil başka bir şey.”

2Gülben Ergen

“Üniversite mezunu, zengin, insan görünümlü şeytan, çapkın bakışlı, ne düzgün yüzlü adam dimi? Kıza tecavüz etti, boğdu, parçalara böldü, poşetlere koydu, ormana götürdü, gömdü.”

3Ayşe Arman

 

“Yeter, yeter! Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum… Yorulduk, bittik, tükendik, dayanacak gücümüz kalmadı… Neye üzüleceğimizi, neye isyan edeceğimizi şaşırdık! Antalya’da 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, tecavüz edilip vahşice öldürülmüş olarak bulundu. Daha 21 yaşında, pırıl pırıl gencecik bir kız! Yine aşağılık bir herif tarafından hayattan koparıldı. Azra’ya evinde tecavüz edip boğarak öldürmüş ve banyoda parçalara ayırıp, valizle ormana götürüp, gömmüş.

Çapraz sorguda, tüm yaptıklarını itiraf etti. Hatta Azra’nın cansız bedenine, jiletle ismini yazacak kadar pislik, cani, sapık… Tarif edecek sıfat bulamıyorum. İnsanın kanı donuyor. Çocuklarımız, kadınlarımız yok olup gidiyor ama bu aşağılık adamlar bitmiyor… Gebersinler! Ki ben idama karşıyım ama artık dünyanın böylesi pisliklerden temizlenmesi gerektiğine inanıyorum.”

4Aynur Aydın

“Yazıp yazıp siliyorum ne desem eksik kalıyor, hayattan kopardığınız tüm kadınlarımızın eli yakanızda olsun, sizin zihniyetiniz batsın!”

5Doğa Rutkay

“Azra Gülendam Haytaoğlu! Günlerdir dilerim iyi haber gelir diye beklediğim ancak; ölümüyle, vahşet hikayesiyle, ardından bıraktığı acısıyla haberi gelen, bu sebeple de adını bildiğimiz kardeşlerimizden biri! Ne çocukları kurtarabildik ne kadınları, ne de hayvanları. Alt tarafı bir çiçek koklayıp, bir hayvan sahiplenip, sevip gidecektik dünyadan. Nasıl kötü zamana denk geldi ömrümüz. Vicdansızların, sapıkların, katillerin nefretin ortasına düştük!”

Yorum Yap