1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Ciğerimiz Kalmamıştır: Çağatay Ulusoy’un Yeni Filmi Kağıttan Hayatlar İzleyenleri Ağlattı

Ciğerimiz Kalmamıştır: Çağatay Ulusoy’un Yeni Filmi Kağıttan Hayatlar İzleyenleri Ağlattı

kagittan-hayatlar-12-e1615488497801

Kim demiş Türkler film yapamıyor diye? Kolpaçino, Recep İvedik gibi serilerimiz var elbet ama biz de haddimizi bilip onları uluslarası platformlara satmadık zaten. Netflix orijinal yapımı olan Kağıttan Hayatlar şüphesiz son zamanların en iyi Türk işi filmlerinden olmaya şimdiden aday gibi görünüyor. Bugün sizin için spoiler vermeden filmden bahsedelim istiyoruz.

1Kağıt Toplayıcıları Üzerine

 

Adından da anlaşılacağı üzere film, İstanbul’da kağıt toplayıcılığı ile geçinen hasta bir genç adam ve etrafındaki onlarca yetimin ve evsizin hayatına ışık tutuyor. Büyük şehirlerde sayıları her geçen gün artan kağıt toplayıcılarının zorlu ve yorucu hayat mücadeleleri eğlenceli diyaloglarla birlikte filme konu olmuş.

2Oyunculuklar Hayran Bıraktı

Başrolde Çağatay Ulusoy zaten oldukça başarılı, ancak çocuk oyuncu Emir Ali Doğrul da ekrana kilitlenmemizi sağladı. O ne miniklik ne şirinlik ne duygusallıktır kardeşim. Çocuk oyuncu 2011 İzmir doğumlu daha önce de Ege’nin Hamsisi dizisinde oynamış merak edenler var ise.

3Son Sahne Ağlattı

Film tümüyle duygusal yoğunluklu olsa da son sahneden göz yaşları sel olmuş sosyal medya kullanıcılarına göre. “Ciğerimiz kalmamıştır ” şeklinde yorumlar gelen filmde annesiz çocuklardan, evsiz insanlara, edinilen zararlı alışkanlıklara tüm acı veren unsurlar bir aradaydı. Fakat son sahnesiyle biraz klişe de olsa şaşırdık mı, valla şaşırdık doğrusu.

Yorum Yap