1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Çin’de Lunapark Kazası, Eğlencenin Sonu Kötü Bitti

Çin’de Lunapark Kazası, Eğlencenin Sonu Kötü Bitti

kilic-lunapark

Çin’in Hunan eyaletinde bulunan oyun parkındaki dönen salıncak koltuklarının yere çakılmasıyla meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı. Park, eyaletin Şaoyang ilçesinde bulunuyor. Oyun parkındaki dönen salıncağın yavaşlayarak açılırken birden koltukların yere çakıldığı belirtiliyor.

1Mekanik Arıza Dendi


Meydana geliş sebebi olarak “mekanik arıza” gösteriliyor. Koltuklarda oturanlardan yara almayanlarının da savrulduğu belirtiliyor.

23 Kişinin Durumu Ağır


Oyun parkındaki dönen salıncağın sebep olduğu kazadaki 16 yaralıdan 3 kişinin durumunun ağır olduğu ifade edildi. Parkın faaliyetlerinde durdurulmaya gidildi ve bu sırada yaralıların hastaneye ulaşımı sağlandı. Kazayla ilintili olarak soruşturma başlatıldı.

3Lunapark Kazaları Durmak Bilmiyor


Eğlenmek için gittiğimiz bu yerlerden pek çok kötü haber alıyoruz. En korkunç bazı lunapark ve eğlence merkezi kazalarına göz atalım.

4Japonya’da Roller Coaster


Raydan çıkan Roller Coaster’ın vagonları uçarak yere çakıldı. 19 kişinin yaralandığı kazada ne yazık ki feci şekilde can veren bir üniversite öğrencisinin de olduğu belirtildi. Başlatılan soruşturmanın sonucu yol üstündeki bir rayın kırılmasına bağlandı. Bunun üzerine açılan eğlence merkezinde tekrar bir kaza daha yaşandı. Son kazayla beraber açılmamak üzere kapanması kararı alındı.

5Amerika’da Dalga Havuzu


Özellikle su parklarında eğlenmeye giden insanların en çok tercih ettiklerinden biri olan dalga havuzu, aynı zamanda kargaşaya da sebebiyet verebiliyor. 1982 yılında dalga havuzunda boğulmuş olan 15 yaşındaki çocuk, olaydan iki yıl sonra 20 yaşındaki bir genç, 1987’de de başka bir insanın daha hayatını kaybetmiş olduğu kaydedilmiştir. Bahsi geçen su parkının da 1996 yılı itibarince kapatılması kararı alınmıştır.

6California’da Su Dünyası


Parktaki eğlence amacı ölümle sonuçlandı. 1977 yılında meydana gelmiş olan bu kazanın detayı kan dondurucu. Güvenlik önlemleri yetersizliği olarak kaydedilmiştir. Kaydırağı kullanan 33 yaşındaki öğretmenin ağırlığı kaynaklı yıkılma meydana geldi ve 17 yaşındaki öğrenci can verdi.

7Galaksi Dünyası Parkı


Bahsi geçen park dünyanın en büyük kapalı hız trenine sahip olmasıyla ünlüydü. Yine bir Roller Coaster kazası sonucu tren raydan çıkarak yere çakıldı. Can kayıpları ve yaralıların sayısı fazlaydı.

8İngiltere’de Battersea Park


1972 yılında İngiltere’de yaşanmış bir hız treni kazasıdır. Birçok kişinin yaralanması ve 5 çocuğun acı ölümüyle sonuçlandı. Hız treni tam tepe noktasında raydan çıkıp yere çakıldı. Kazanın ardından park kapatıldı.

9Perili Kale


Kazanın yaşandığı yer New Jersey’dir ve bahsettiğimiz yer bir korku tünelidir. 1984’te tünelde çıkan alevleri rüzgâr tetikleyince kalenin metal duvarları ısındı, sıcaklık 2000 dereceye kadar yükseldi. 8 gencin can verdiği bir kazadır. Yangının kundaklama sonucu çıktığı iddiası da mevcuttur.

10Krallar Ada’sı


Ohio’daki eğlence parkında bir kişinin yanlışlıkla su göletine düşmesiyle başlayan olaylar kötü sonuçlandı. Onları kurtarmak amacıyla peşinden iki arkadaşı da atladı. Havuzun elektrik sistemi dolayısıyla üç kişi de akıma kapıldı. İlk atlayan kişi kurtulurken, kurtarmak amaçlı atlayan iki kişi yaşamını yitirdi.

Yorum Yap