1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Collab: Facebook Tarafından Desteklenen Müzik Yapma Uygulaması

Collab: Facebook Tarafından Desteklenen Müzik Yapma Uygulaması

Collab

Günümüzde pek çok müzik uygulaması mevcut. İşte onlara bir yenisi daha eklendi. Müzik yapma uygulaması olan Facebook Collab, herkese açık olarak yayınlandı. Facebook tarafından desteklenen ve telefondan müzik yapabilmeyi sağlayan uygulama, kullanıma açıldığı andan itibaren ilgiyle karşılandı. Haydi gelin uygulamanın detaylarını inceleyelim.

1Peki, Yeterince İşlevsel Mi?

Günümüzde pek çok benzer uygulaması olması dolayısıyla sormadan edemiyoruz. Facebook Collab yeterince işlevsel mi? Uygulama kullanıcılarına üç farklı videoyu birleştirebilme imkanı sunuyor. Bunun dışından saniyeler içerisinde kısa bir müzikli video oluşturabiliyorsunuz. Ama dikkatinizi çekiyoruz, kısa bir video çünkü video oluşturabilme süresi kısıtlı tutulmuş. Uygulama ayrıca kullanıcıların ortaklaşa çalışabilmelerini sağlayacak şekilde oluşturulmuş. Yani genel olarak bakıldığında fena bir uygulamaya benzemiyor. Elbette bir deneyip, görmek lazım.

2Sınırı 15 Saniye

Uygulamada yukarıda da bahsettiğimiz gibi kısa müzikli videolar oluşturabiliyorsunuz. İlk etap için videoların süresi 15 saniye ile sınırlandırılmış. Yani 15 saniye bir miktar az gelse de uygulamaya gösterilen ilgi arttıkça farklı özelliklerinde geleceğini tahmin ediyoruz. İşin hoş kısmı 15 saniyede olsa diğer kullanıcılarla ortaklaşa bir müzikli video yapılabiliyor olması. Bakalım ortaya neler çıkacak.

3Şimdilik Yalnızca İOS’ta

Uygulamanın sinir bozucu taraflarından birisi ise şimdilik sadece İOS’ta kullanılabilen bir uygulama olması. Yani Android kullanıcısı iseniz Facebook Collab müzik uygulamasını kullanmak için bir süre daha beklemeniz gerekecek. Ancak bu bekleyiş ne kadar sürer bilemiyoruz. Çünkü uygulamanın Android’e ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

4Facebook Neden Böyle Bir İşe Girişti

Günümüzde yaşadığımız tüm değişkenler üzerinde etkili olan pandemi sürecinin uygulamanın doğmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak Mayıs ayının sonlarında ortaya atılan fikir, salgın dolayısıyla evlere kapanan ve eğlenmeye ihtiyacı olan insanlara yönelik olarak geliştirilmiş.

5Facebook’tan Bağımsız Olması Amaçlanıyor

Eh hani haksızda sayılmazlar yani. Özellikle son dönemde kendimizi evlerde bir o sanat dalına bir bu sanat dalına attığımız doğrudur. Yapılabilecek eğlenceli aktivitelerinde dibini kazırken ortaya çıkan Facebook Collab müzik uygulamasının hayli dikkat çekmesi bekleniyor. Özellikle ortak bir çalışma sonucu ortaya çıkartılabilen müzikli videoları sabırsızlıkla bekliyoruz. Müziğe ve video oluşturmaya merakı olanlara tavsiye edebileceğimiz bir uygulama.

Yorum Yap