1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Drift Yapıp Polis Aracına Çarptı

Drift Yapıp Polis Aracına Çarptı

3cc49e3d81956ac41ffa3ea649354bed

Olay Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, Rumeli Mahallesi Dibek Sokak üzerinde gerçekleşti. Şahıslar ihbar üzerine yakalandılar. Drift aslen bir sürüş tekniği olarak ifade edilir. Çıkış yeri Japonya’dır. Otomobil sporları başlığı altında motor sporları içerisinde yer alır fakat araçların kontrolsüz kullanımı trafikte adeta terör estiriyor.

1Park Halindeki Araca Çarptılar


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, Rumeli Mahallesi Dibek Sokak’ta drift yapıyor olan bir araç, park halinde duran araca çarptı. Ardından olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü aldıkları ihbar üzerine ekiplerini yolladı. Olay yerinden kaçan aracı yakalamaya yönelik çalışmalarını başlattılar.

2İhtara Rağmen Devam Ettiler


Park halindeki araca çarpan otomobil Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde fark edildi. Otomobili gören polis ekipleri “dur” ihtarı verdiler. Buna rağmen araç sürücü ihtara uymayarak durmadı, kaçmaya devam etti. Bunun ardından kazayı yapan araç takviye ekipleriyle kovalanmaya devam edildi.

3Polis Aracına Çaptı


Park halindeki araca çarpan otomobil Devlet Hastanesi civarlarında ters yola girdi. Polis ekiplerinin aracı önünü kesmeye çalıştı. Bu sırada olanlar oldu. Kaza yapmış olan otomobil ancak polis aracına çarparak durabildi.

42 Gözaltı


DHA’dan alınan bilgiye göre park halindeki araca çarpan otomobilde de kişileri yakalamaya çalışan polis ekiplerinin aracında da maddi hasar meydana geldi. Kaza yapan otomobilin içindeki iki kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

5Para Cezası Verildi


Kaza yapan araçtaki şüphelilere drift yapmaktan ötürü on iki bin lira para cezası uygulandı. Kullanılan araca da iki ay trafikten men edilme cezası verildi. Bahsi geçen şüpheliler hakkında ayrıca soruşturma da başlatıldı.

6Driftin Riskleri


Drift yapmak, bunu tercih edenlerce keyif alınan bir eylemdir fakat trafik güvenliği ve kişilerin emniyetleri çok önemlidir. Toplumsal olumsuzluklarını zaman zaman okuduğumuz haberlerden kötü örnekler olarak görebiliyoruz. Sorumsuzca davranışlar maddi daha da önemlisi kişi sağlığına zarar verebiliyor. Drift asla trafiğe açık alanlarda yapılmamalıdır.

7Drift Araca Zarar Veriyor


Bahsettiğimiz risklerin yanında driftin araca verdiği fiziksel zarar da mevcut. Aslında drift, otomobilin doğasına, kullanım tarzına aykırı bir faaliyettir. Bu eylem her gerçekleştirildiğinde araca maddi zarar verir. Aracın hassas bölgelerini deforme edebilme riski vardır. Meydana gelen kaydırmadan dolayı lastikler ilk etkilenen bölgedir. Eğer araç jantı gerekli görülen doğru ölçülerde değilse lastiklerinizin fırlamasına sebebiyet verebilir.

Yorum Yap