1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Dün YouTube Çöktü: Bugün Hiç Açılmasaydı YouTuber’ların Yapacağı Alternatif İşler Ne Olurdu?

Dün YouTube Çöktü: Bugün Hiç Açılmasaydı YouTuber’ların Yapacağı Alternatif İşler Ne Olurdu?

youtuber-5kwl-cover-jgsH_cover

Biliyorsunuz ki dün kısa süreli de olsa Google servislerinde erişim problemi yaşandı. Tabi çöktüğü en çabuk farkedilen servisler Gmail ve YouTube oldu. Amerika tarafında net bir açıklama olamasa da bunun sebebinin siber saldırı olacağı düşüncesi hayli kuvvetliydi. Ülkemizde bir süredir devam eden YouTube’un kapatılacağı yönündeki söylentiler yeniden gündeme geldi. Sanki bu anı beklemiş gibi  Twitter’a akın eden kullanıcılar YouTuber’larının kapatılma korkusuyla ilgili hayli eğlendiler.

Biz de düşündük ki eğer bir gün tamamen hayatımızdan çıkarsa bu platform içerik üreticiler ne yaparlar? ‘Yani tabi ki Instagram’da devam ederler ‘ demeyin. Önce bizim alternatif mesleklerimize göz atın.

İşte sevgili YouTuberlarımız ve onlar için seçtiğimiz meslekleri

1Enes Batur- Oto Tamircisi

Bu çocuk arabaları seviyor. Hem de haddiden fazla. Hatta trafiğe açık alanda 330 km hız yapıp video yayınlamışlığı ardından ana haberlere konu olmuşluğu bile var. Yani biz videoyu izlemedik de kuzenimiz söyledi:)  Düşündük ve dedik ki neden olmasın. Olur da bir gün YouTube kapanırsa Enes Batur’un,  arabalarla bir hayli içlı dışlı olacağı bu mesleği layığıyla yapacağına inanıyoruz.

2Berkcan Güven- Şarkıcı

E şimdi Berkcan’ın videoları iyi hoş da müzik dünyasına adım attığından beri şarkılarıyla da beğenilir oldu. Biz de dedik ki bu genç adama sevdiği işi yaptıralım ve onu BEGE olarak hatırlayalım.

3Orkun Işıtmak- Tv8’de Sunucu

Eli yüzü düzgün tam efendi çocuk havalarında olan Orkun Işıtmak’ı yeni Alp Kırşan yapmaya karar verdik. Alsın Acun abisi onu;  ıssız adalara mı götürür, sahnelere mi çıkarır artık bilemeyeceğiz.

4Barış Özcan- Öğretim Görevlisi

Bilimden, sanattan, teknolojiden haberler vererek bizleri aydınlatmaya devam eden Barış Bey, elbette bir eğitim neferi olmaya devam etsin istedik. Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birinde ona ‘Profesörlük’ kadrosunu ayırıverdik.

5Danla Bilic- Mahalle Kuaförü

Kızımız makyaj videolarını süsleyen dobra konuşma tarzıyla ünlü olmadı mı? Tamam işte, al şimdi koy bu kızı bir kadın kuaförüne sabahtan akşama kadar müşteriler ile muhabbet etsin. Mahalledeki tüm kadınların kapıda kuyruk olacağını tahmin etmek hiç zor değil.

6Duygu Özarslan- Kahvaltı Salonu İşletmecisi

Şimdi Duygucuğumuzun favorisi biliyorsunuz ki meşhur “Sunny Side Up”. Eminiz elleriyle daha ne lezzetler sunar müşterilerine.Evet Duygu Özarslan artık bir işletmeci hem de sahanda yumurta lobisine karşı onurlu bir duruş sergilemekten de geri durmuyor.Aslında bu kızımız İngiilizcesine de güveniyor acaba dil kursu mu açtırsaydık? Neyse, yaşasın Sunny Side Up, yaşasın French tost!

7Ruhi Çenet-Memur

Evet, Ruhi Çenet beyefendiyi adı gibi sessiz sakin duruşundan ve bilgi birikiminden dolayı memur yapmaya karar verdik. Düşünsenize devlet dairesinde çat diye karşınıza çıkıp Çin’in ürettiği yapay böcekten bahsediyor işlem yaparken. Ayrıca Ruhi Çenet tam bir görev adamı olurdu diye düşünüyoruz. Malum bu adam olayları yerinde gözlemleyeyim diye Hong Komg’a da gitti, Kıbrıs’a da , Ermenistan’a da.

Liste böyle uzar da gider. Peki sizin aklınıza gelen YouTuber’lar kimler? Hayal dünyanızı geniş tutun ve istediğiniz internet ünlüsünü istediğiniz göreve atayın. Şaka bir yana; dileriz, ülkemizde hiç bir zaman erişim engeli olmaksızın tüm sosyal platformları özgürce kullanırız. Unutmadan kanalımıza hoş geldiniz!

Yorum Yap