1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. E-Nabız Çöktü Mü? Aşı Randevusu Almak İsteyenler Ne Yapacak?

E-Nabız Çöktü Mü? Aşı Randevusu Almak İsteyenler Ne Yapacak?

mhrs-ve-e-nabiz-coktu-mu-1623706899

Fahrettin Koca’nın önce 40 yaş sonrasına sonra da SGK’lı çalışan herkese aşılama yapılacağını duyurmasıyla yeni bir dönem başladı. Dün geceden beri MHRS ve e-Nabız sistemlerine binlerce çalışan hücum etti. Bu sabah itibariyle randevu sistemlerine giremeyen vatandaş şaşkınlık yaşadı.

1E-Nabız Çöktü Mü?

Bakan Koca, yarın ilk işimiz randevu almak olsun deyince, yüksek yoğunluk yaşandı. Ancak bu sabah tüm SGK çalışanları MHRS ve e-Nabız uygulamalarına girince hata ile karşılaştı. Akşam saatlerinde binlerce memur ve işçi MHRS ve e-Nabız’a girmekte küçük sıkıntılar yaşasa da sabaha tamamen sistem kapandı.  Bu sabah itibariyle yaşanan çökme sosyal medyanın diline düştü. Twitter üzerinden hata veren ekranlar paylaşılıp durdu.

2Açıklama Yok

İşçi ve memurların bir an evvel randevu alabilmek için yoğun olarak girdiği siteler, yoğunluktan değil sistem hatasından çöktü. Fahrettin Koca, aşı randevunuz alın dedikten sonra çöken sistemler için herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu yoğun talebin ardından sistem açılsa da randevu bulmanın zor olabileceği düşünülüyor.

3Nasıl Randevu Alınabilir?

Yaşanan bu sistem hatası sonrası son saatlerde sisteme girilebildiği ancak işlemlerin çok yavaş yapıldığı gözlemleniyor. SGK’lı çalışanlar ise bir an evvel randevu almak istediği için alternatif yollar arıyor. Randevu almanın bir diğer yolu ise MHRS’nin çağrı merkezi ALO 182’Yİ aramak. ALO 182 üzerinden kimlik bilgileriniz ile randevu alabilirsiniz. Sistemde yaşanan aksiliklerin gün içinde çözüleceği tahmin ediliyor.

 

Yorum Yap