İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Elmalı Davasına Tepkiler Çığ Gibi: Masum Çocukların Zulmüne İsyan Eden Ünlüler

Elmalı Davasına Tepkiler Çığ Gibi: Masum Çocukların Zulmüne İsyan Eden Ünlüler

elmali-davasi-cocuklarin-cizdigi-re-nhl7

Antalya’da yaşanan ve tüm Türkiye’yi kahreden bir olay var biliyorsunuz ki. Artık hiçbir vicdanın, dinin, mezhebin ve kültürün kabul edemeyeceği; ilkel toplulukların bile daha medeniyete yakın kararlara varacağı bir dava ve sonucunda serbest bırakılan caniler, sapıklar…

İki küçük çocuğu para karşılığı sapkın ruhlu pislik insanlara satan anne ve üvey baba, çocukların babaannelerinin şikayeti üzerine dinlenmiş ve dava açılmıştı. Ağır psikolojik travmalar altında olan çocukların mahkemede yaşadıklarına inanamadıklarını belirtmeleri üzerine anne ve üveybaba serbest kalmıştı. Bu olayın sosyal medyaya yansıması üzerine toplumun her kesiminden tepkiler gelse de ünlülerimiz resmen isyan bayrağını çektiler. İşte bazı ünlülerimiz ve isyan içerek duygu dolu paylaşımları…

1Bergüzar Korel

3 çocuk annesi ünlü oyuncu yaşananlar sonrası bu çocukların sesini duyurmak için takipçilerini seslerini çıkarmaya davet etti.

“Lütfen, sizden rica ediyorum, yalvarıyorum; bu çocukların çıkmayın sesi olun. Susmayın, hiçbirimiz susmayalım. Sesimiz birlikte çok daha fazla çıkıyor”

2Berrak Tüzünataç

Bir diğer kadın oyuncu Berrak Tüzünataç ise Twitter paylaşımı ile tepkisini gösterdi.

 “Esas ehliyet çocuk sahibi olmak isteyenlere verilmeli. Araç kullanmak için bile aylarca eğitim verilirken korkunç insanların çocuk yapmasına izin veriliyor. Bu insanların değil çocuk, bitki sahibi olmasına izin verilmemeli. Bu kadar kolay mı bir çocuğun hayatını mahvetmek?”

3Tarkan

İkinci kez babalık heyecanını tadan Tarkan ise bu olay karşısında yetkililere sert bir dille tepki gösterenlerden. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘konuyu takip ediyoruz’ açıklamasına karşılık Tarkan:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ‘konuyu takip ediyoruz’ demesi çok bir şey ifade etmiyor. Bunlar her zamanki altı boş laflar, vaatler. Bu kaçıncı takipsiz kalan dava? Çocuklarımıza sahip çıkmanızı korumanızı istiyoruz. Yetkili merciler acilen harekete geçmeli ve bu ayıbımızın önüne geçmek için hemen gereği neyse yapmalı.”

4Farah Zeynep Abdullah

“12’den sonra müzik yasağı getirilmiş ülkede, sıfır adaletle, her gün başka bir rezalete uyanmaktan kimse kusura bakmasın çok rahatsız oluyorum.”

5Nükhet Duru

“Tecavüzcüler, tacizciler, kadın katilleri, çocuk istismarcıları serbest bırakılamaz. Her serbest kalan, her cezasını çekmeden bu işten yırtan kişi yeni vakalara adeta motivasyon oluyor. Bu yolun çıkmaz sokak olduğunu kabul etmekle başlayacak çözüm.”

Yorum Yap