1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Enes Batur’a Video Yasağı: 5 Yıl Önceki Videosu Başına Bela Olan YouTuber Yeni Video Yükleyemeyecek

Enes Batur’a Video Yasağı: 5 Yıl Önceki Videosu Başına Bela Olan YouTuber Yeni Video Yükleyemeyecek

indir (3)

Özellikle çocukların bayılarak izlediği YouTuber Enes Batur kah son model arabasıyla kah kaslarıyla gündeme gelip duruyor. Akıl almaz ve deli saçması olarak nitelendirebileceğimiz içerikleri de bulunan genç adam bir şekilde ülkemiz YouTuber dünyasının en bilinenlerinden. Son zamanlarda müzik dünyasına adım atan fenomen bu kez de Youtube’dan aldığı yasak ile gündemde. YouTube Topluluk Kuralları’nı ihlal etmesi nedeniyle platformdan kısmi olarak banlanan Enes Batur yeni video yüklerken problem yaşadı.

15 Yıl Önceki Videosu Başını Yaktı

Hangi video olduğunu söylemese de Enes Batur, 5 yıl önce paylaştığı bir video yüzünden ihtar aldığını belirtti.  15 milyon abone için hazırladığı videoyu yüklerken 5 yıl önceki bir video nedeniyle uyarı aldığını, bu nedenle söz konusu videoyu yükleyemediğini söyledi.

2Bu İlk Değil

Enes Batur, bir yıl önce de çalıntı video iddiaları ile gündeme gelmiş ve hesabı kapanma noktasına gelmişti. Bu olaylardan önce ise yine eski videoları yüzünden ihtar kararı alınan fenomen kısa süreli de olsa video yükleyememişti kanalına. Ancak önceki kısıtlamaları hızlıca kaldırmayı başaran Batur bu kez ne yapacak bilinmiyor.

3Ne Kadar Sürecek Belli Değil

Enes Batur ile birlikte 5.2 milyon abonesine getirilen bu kısıtlamanın ne kadar süreceği şimdilik bilinmiyor. Topluluk kuralları ihlali tespit edilen videolar için anında işlem başlatan YouTube süresiz olarak yasaklama getirerek kullanıcıları cezalandırabiliyor. Kimi zaman da hesaba erişimi tamamen engelleyebiliyor. Dolayısıyla Enes’in yeni videosunu yeniden yükleyebileceği tarih şu anda bilinemiyor.

Yorum Yap