1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Filenin Sultanları Avrupa’da Şampiyonluk Yolunda: Yarı Final Maçı Sırbistan Milli Takımıyla

Filenin Sultanları Avrupa’da Şampiyonluk Yolunda: Yarı Final Maçı Sırbistan Milli Takımıyla

405706

Onlar gururumuz, her türlü eleştiriye karşı dimdik duran, başarılı milli takımımız. Biz onlara Filenin Sultanları dedik ama aslında kalplerin sultanı olmayı da başardılar. 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra şimdi de Avrupa Şampiyonası’nda estiriyor bizim kızlar. Finale bir adım kala yarı final mücadelesinde onları izleyecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz hep birlikte.

1Son Şampiyonla Sahada

2021 Avrupa Şampiyonası yarı finalde A Milli Kadın Voleybol Takımı karşısında izleyeceğimiz takım Sırbistan Milli Takımı olacak. Sırbistan şampiyonanın son galibi ve ev sahibi ülke konumunda. Bu kez, 2019 Avrupa finallerinde mağlup olduğumuz Sırplara aynı zafer hazzını yaşatmamak hedefiyle sahaya çıkacak sultanlar.

2Peşpeşe 7 Galibiyet

Filenin Sultanları Avrupa’da yenilmezlik zırhıyla çıktı sahalara. Peşpeşe 7 maçı da alarak yarı finale yükselen millilerimiz göğsümüzü fazlasıyla kabarttı. Güzel kızlarımız Romanya’da oynadığı grup müsabakalarında ev sahibi ülkenin yanı sıra İsveç, Finlandiya, Hollanda ve Ukrayna’yı mağlup etti. Ve 8’li finallerde Çekya’ya üstünlük kuran ay-yıldızlı takım, çeyrek finalde ise Polonya’yı mağlup etti.

3Naklen TRT’de

Yarı final mücadelesi karşılaşacağız ev sahibi takımın sahalarında olacak. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Stark Arena’da gerçekleşecek mücadele 3 Eylül Cuma ülkemiz saatiyle 18:00’de Trt’de naklen yayımlanacak.

Yorum Yap