İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Film Gibi Evlilik: Sevdiği Adam İçin Kraliyetten Vazgeçen Prenses Mako’nun Hikayesi

Film Gibi Evlilik: Sevdiği Adam İçin Kraliyetten Vazgeçen Prenses Mako’nun Hikayesi

17911807w-780x470

Böyle şeyler sadece filmlerde olur diyenler için işte romantik ve gerçek bir hikaye. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Japon prensesi Mako, sivil bir erkeğe gönlünü kaptırıp evlenmeye karar verince kraliyet ailesinden ayrılmayı da göze almış oluyor.

1İmparatorluk Hukuku Geçerli

Japon prenses Mako sivil erkek arkadaşı Komuro Kei ile dünya evine girdi. İkisi de 30 yaşında olan Kei ve Mako evlenmeye karar verince İmparatorluk Hukuku’na göre Mako halk tabasından birini seçtiği için kraliyet statüsünü kaybetmiş oldu. Yalnız bu kanun sadece kadın hanedan üyeleri için geçerli. Japon Kraliyet Ajansı haberine göre evlenerek eşinin kütüğüne geçen ve Kamuro Mako ismini alan prenses, bu hafta içinde kraliyet soyağacından da çıkarılacak.

2İmparator Onaylamıştı

2012’de üniversitede tanışan çift 2017’de evlenmek istediklerini aileye açmış ancak o dönemde Kei’nin ailesel problemleri basına yansıyınca evlilik askıya alınmıştı. 2019 yılında ilişkileri devam eden çift aynı yıl Japon İmparatoru Naruhito ve prensesin babası veliaht prens Fuhumito’dan onay almıştı. Evlenerek kraliyet konutundan ayrılan prenses eşiyle Amerika’da yaşayacak. Taşınana kadar başkent Tokyo’da bir ev kiralayan çiftin kraliyetten ayrılan kadınlara verilen 150 milyon yenlik ödeneği de reddettiği kayıtlara geçti.

Yorum Yap