1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Friends’in Gunther’ı James Michael Tyler 4 Yıldır Savaştığı Kansere Yenik Düştü

Friends’in Gunther’ı James Michael Tyler 4 Yıldır Savaştığı Kansere Yenik Düştü

gunther-friends-d_hpMain_20211024-193612_4x3t_992

Fenomen dizi Friends’in karakterlerinin buluşma noktası olan ikonik Central Perk Cafe’nin baristası Gunther’a hayat veren oyuncu James Michael Tyler hayatını kaybetti. 4 yıldır savaştığı prostat kanserine yenik düşen ünlü oyuncunun vefat haberini menajeri verdi.

1“Sonunda Beni Yenecek”

Henüz 59 yaşında olan ve Gunther rolü ile tüm dünyanın tanıdığı Tyler, 4. seviye prostat kanseriyle savaşıyor ve kanser hastalarının haklarını savunuyordu. Daha fazla insana ulaşmak için hikayesini korkusuzca anlattığı ve 40 yaş üstü prostat hastası erkekleri kanser testi yaptırmaya teşvik eden bir kampanya yürüttüğü biliniyordu. James Micheal Tyler kanser olduğunu duyurduğunda “Sonunda yüksek ihtimalle beni yenecek” sözleriyle sevenlerini hayli üzmüştü.

2Reunion’da Yoktu

Los Angeles’taki evinde hayatını kaybeden oyuncunun tedavisi uzun zamandır devam ediyordu. Bu sebeple geçtiğimiz aylarda yeniden birleşerek ‘Friends: Reunion’ özel bölümünü çeken ekibin arasına katılamamıştı. Ölümü büyük hüzünle karşılanan Gunther’a eski ekip arkadaşları sosyal medyada yayınladıkları mesajlarla veda ettiler. Rachel rolündeki Jennifer Aniston, “Sen olmasaydın Friends böyle olmazdı. Hem diziye hem de hayatımıza kattığın neşe için çok teşekkür ederim. Seni çok ama çok özleyeceğim.”  sözleriyle acısını paylaştı.

Yorum Yap