1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Gece Hayatının Sonuna Mı Geldik? Yeni Müzik Yasağı ve Sanatçılardan Tepkiler

Gece Hayatının Sonuna Mı Geldik? Yeni Müzik Yasağı ve Sanatçılardan Tepkiler

muzikyasagı

Dün yapılan kabine toplantısı sonrası, düğün yapacaklar, tatile çıkacaklar gözünü Cumhurbaşkanına çevirdi. Yapılan açıklamaya göre sokağa çıkma kısıtının kalkacağını ancak gece 12’den sonra müzikli mekanların kapanacağını öğrendik. Erdoğan; “Kimse kusura bakmasın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok” deyince müzisyenler büyük tepki gösterdi. İşte müzik yasağına karşı sözlerini esirgemeyen sanatçılar.

1Armağan Çağlayan

muzikyasagı

Ünlü televizyoncu ve yapımcı Armağan Çağlayan 24 yasağına dair şu sözleri söyledi: “Müzik yasağı keyfi yani? Hayatını müzikle kazananlar taş mı yesin? Gece 12’den sonra müzik yasak olan bir ülkeye turist olsam gitmem mesela.”

2Aylin Aslım

muzikyasagı

Şarkıcı Aylin Aslım: “Müzik rahatsızlık vermez, rahatsız ruhlara şifa olur. Müzisyen rahatsız etmez, sanatını icra eder. #kusurabakıyoruz.”

3Cem Adrian

muzikyasagı

Alınan kararlara tepkisini çekinmeden gösteren sanatçılardan biri olan Cem Adrian da herkesten özür(!) diledi. “Yıllardır verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı hepinizden özür dileriz.”

4Ceylan Ertem

muzikyasagı

Ceylan Ertem’in kusurabakıyoruz tagi ile attığı tweet: “Sabır, sabır, sabır.”

5Ufuk Beydemir

muzikyasagı

Başından beri salgın bahanesiyle sizin gibi olmayan herkesi yok etmeye çalıştınız. Bir aile içinde dahi insanlar birbirlerinin alanlarına bu kadar müdahale etmiyor. Nereden geliyor bu cüret? Artık bu zulme susan kimse ne sahneye çıksın, ne bir konsere katılsın. “

6Defne Samyeli

muzikyasagı

“‘Müzik yasağı’ başlıbaşına ne kadar talihsiz bir ifade.. Bu ‘yasağın’ Covid’le yakından uzaktan ilgisi olmadığı böylelikle net bir şekilde anlaşılmış oldu. #kusurabakıyoruz.”

7Aynur Aydın

muzikyasagı

Gece 00:00 dan sonra müziği yasaklayan tek ülkeyiz.. bizler artık fazlasıyla #kusurabakıyoruz bu kadarıda fazla!”

Yorum Yap