1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. ‘Getir’ Londra’da: Şirketin Kurucusundan Eleştirilere Cevap Geldi

‘Getir’ Londra’da: Şirketin Kurucusundan Eleştirilere Cevap Geldi

_116874243_nazmsalur-getirkurucusu_-1

Türkiye’nin teknoloji girişimi Getir, İngiltere’nin başkenti Londra’da hizmet vermeye başladı. Ocak ayının sonunda bu girişimi yurtdışına taşıyan şirket, geçen yıl aldığı 38 milyon dolarlık yatırımın ardından ikinci yatırım turunda da 128 milyon dolar yatırım alarak değerini 850 milyon dolara yükseltmişti.

1Nazım Salur Twitterla Duyurdu

Getir kurucusu Nazım Salur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında “Getir’imiz Londra’da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. @getir’in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler” ifadelerini kullandı.

2Neden İlk Olarak Londra?

İlk olarak Londra’ya açılmalarının sebebini, “Londra bir dünya şehri, kalabalık, dijitalleşmenin yüksek olduğu bir yer” sözleriyle açıklayan Salur, bu yıl dünyanın başka şehirlerine de açılacaklarını belirtti. Şirketin hedefinde önce İngiltere’nin diğer şehirleri ile iki Avrupa ülkesi daha var.

3Getir Bir Hizmet Değil, Teknoloji Şirketi

Nazım Salur’a göre Getir şirketi sadece hizmet veren bir şirket olmaktan öte yeni bir teknoloji modeli sunan bir şirket. Dünyaya ihraç edebilecekleri bir teknoloji modeli geliştirdiklerini vurguluyan Salur, ürün hizmetini yaklaşık 10 dakikada sunmayı amaçlayan bir iş modeli ile şirket değerini arttırmayı planlıyor.

4Motokuryeler Elektronik Olarak Takip Ediliyor

Türkiye’de motokuryelerin trafikteki davranışları çok eleştirilir biliyorsunuz. 10 dakikada siparişi yetiştirmek adına hız yapan motorluları sıklıkla görürüz. Özellikle İngiltere gibi bir ülkede bu davranışların nasıl şekilleneceği merak konusu. Ancak şirket yönetimi bu merakı giderecek bir açıklama yapmış ve kuryelere hangi yoldan gideceklerini, ne kadar hız yapacaklarını söyledikleri bir sistemde; belli sınırların aşılması durumunda elektronik olarak gözlem yapıldığını ve uyarıda bulunulduğunu belirtmiş.

Biz de bir Türk şirketi olan Getir’i kutluyor ve büyük başarılara imza atıp dünya devi olmasını diliyoruz.

 

Yorum Yap