1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Gezici Hırsız Modası; İl İl Gezip Soygun Yapmışlar!

Gezici Hırsız Modası; İl İl Gezip Soygun Yapmışlar!

hirsizliktan-aranan-kadinlar-hirsizlik-icin-12379009_amp

Kaymakamlık personeli olduklarını söylediler, yardım vereceğiz, incelemeye geldik dediler. Bu yöntemle çaldıkları meblağ içler acısı. Hırsızlığın birçok yöntemini duyuyor, okuyoruz. Haberimizde il il gezip soygun yapanları okuyacağız.

1Yardım Vereceğiz


Denizli, Muğla, Antalya ve Uşak illerimizde yaşlıları hedef alan bir soygun yapıldı. Kaymakamlık personeli olduklarını söyleyerek güven kazanmaya çalıştılar, yardım edecekleri söyleyip incelemek istediler.

2Bu Yöntemle 35 Bin TL Çaldılar


Jandarma ekiplerince göz altına alınan üç şüphelinin adliyeye sevki gerçekleştirilirken, şüphelilerin bu kullandıkları yöntemle 35 bin TL çaldıkları kayda geçti.

3İnceleme Bahanesiyle Odaları Gezdiler


Nurdane S. 75 yaşında, Pamukkale ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde yaşıyor. Evine gelen üç kişinin kaymakamlık personeli olduklarını söyleyerek içeri girdiğini belirten Nurdane S. Evi inceleme bahanesiyle odaları gezdiklerini de ekliyor. Bir süre sonra da kaymakamlıktan odun ve kömür yardımı getirileceğini belirterek oradan ayrılmışlar.

42 Bin Lirasının Çalındığını Fark Etti


Nurdane S. Başından geçen bu durumdan sonra 2 Bin liralık parasının çalındığını fark ediyor. Durumunu jandarmaya bildiriyor. Bu bildiriden sonra Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT)’ın ekipleri çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerine ulaşmak için çalışmaları başlatıyor.

5Kimlikleri Tespit Edildi


Ekipler araştırmaları sonucu nihayet şüphelilerin kimliklerini tespit edildi. Ekipler zaman kaybetmeden operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri, 3 şüphelinin de içinde bulunduğu kamyoneti Çardak ilçesinde durdurabildi. K.K., S.K. ve A.D. jandarma ekiplerince yakandı, gözaltına alındı. Jandarmada gerekli işlemler tamamlanınca şüpheliler adliyeye sevk edildi.

6İl İl Dolaşılmış


Yapılmış olan incelemelerin sonucunda bahsi geçen K.K., S.K. ve A.D yaşlı insanları hedef alarak çeşitli soyunlar yapmışlar. Denizli, Uşak, Antalya ile Muğla’yı kapsayan soygunlardan toplam 35 Bin TL para çalınmış. Kaymakamlık personeli olduklarını söyledikleri yaşlı insanların evlerine giriyorlar, yardım vereceğiz diyerek güven kazanıyorlar, incelemeye geldik diyerek de eve girip soğukkanlılıkla odaları geziyorlar, kaymakamlıktan odun ve kömür yardımı getirileceğini temenni ederek de oradan ayrılıyorlar.

7Yaşlı İnsanların Yanlış Bilgilere Kanması Daha Mı Olası?


Bu aynı zamanda bir modern zaman sorunudur. Dijital, sosyal medya çağında artık haberler eskisinden kıyas götürmez şekilde hızlı yayılıyor. Bu konuda araştırmalar yapılmaya devam ediliyor, çalışmaların sonuçları şimdiye dek aynı: yaşlılar yalan haberlere inanma ve hatta onları paylaşma eğiliminde gençlerden çok daha önde. Amerika’da 2016 yılının başkanlık seçimlerinden bahsedebiliriz. Diğer yaş gruplarından çok daha fazla yalan haber paylaşımı, 65 yaş grubu üzerinde oldu. Hatta 18, 29 yaş grubu kullanıcılardan tam 7 kat daha fazla.

Yorum Yap