1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Gizli Eğlenceler Bitmiyor, Yakalananlar Ağır Cezalar Ödüyor!

Gizli Eğlenceler Bitmiyor, Yakalananlar Ağır Cezalar Ödüyor!

mad-41

Hepimiz için zorlu geçen bir pandemi süreci var. 2020 yılının hayatımıza eklemlediği covid 19 ile mücadele sürecimizde evlerimizden çıkamıyor ve bu duruma adapte olmakta zorlanıyoruz. Hem kendi sağlığımız hem de çevremizdekilerin sağlığını koruyabilmek adına bir süre arkadaş buluşmalarımıza bile imtina etmemiz beklenirken maalesef bu süreçte kimilerimiz gizli eğlencelerine devam ediyor.

1Eğlence Merkezine Baskın


Antalya sınırlarında polis ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamı neticesinde kapalı olması beklenen eğlence merkezine baskın düzenledi. İçerideki şahıslardan 11 kişiye 34 bin 650 liralık para cezası verildi ve iş yeri sahibi hakkında adli süreç başlatıldı.

2İçerideki Herkese Para Cezası


Muratpaşa ilçesinin Sedir Mahallesi’nde bulunan bir eğlence merkezinin açık olduğuna dair ihbar alan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği’nın polis ekipleri, eğlence merkezine operasyon düzenledi. Eğlence mekânında bulunan 11 şahsa Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 34 bin 650 lira olamk üzere idari para cezası kesilmesi kararı verildi. Operasyonda, müşteri kabulü gerçekleştirdiği belirlenen işletme mühürlendi. İşletme sahibi olan V.D. hakkında da ayrıca adli işlem süreci başlatıldı.

3Çatıda Böyle Yakalandılar


Selçuklu Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Horozluhan Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesindeki eğlence mekanının, pandemi süreci tedbirleri ve sokağa çıkma kısıtlamasına karşın açık bulunduğu ihbarı aldı. Bunun üzerine belirtilen adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri, kapının kilitli olmasından ve de içeriden müzik sesleri gelmesinden dolayı megafonla uyarı yaptı.

4Uyarıya Rağmen Kapıyı Açmadılar


Kapının açılmamasının ardından itfaiye ekibinin yardımını alarak çatıya çıkan polis, içlerinde kadınların da bulunmuş olduğu, saklanmaya çalışan 40 şahsı yakaladı. Kimi bazı kişilerin çatının sundurma diye adlandırılan bölümünün alt kısmında, bazılarının ise de hurda araçların arasında saklanıyor olduğu tespit edildi.

540 Kişiye Para Cezası


Sosyal mesafeyi ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmeleri sebebiyle tam 40 kişiye 4 bin 50’şer lira ceza verildi. İş yeri sahibi olan Suriye uyruklu Kazım M. hakkında ‘bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak sebebinden adli işlem başlatıldı.

6Mühürlenmesine Rağmen Açık Olan Mekana Tekrar Baskın

Music Background DJ Night Club Deejay Record Player Retro

Polis ekipleri, yine aynı mahallede bulunan başka bir eğlence mekanına da operasyon düzenledi. Burada da içlerinde kadınların da bulunduğu 24 kişiye, sosyal mesafeyi ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmelerinden ötürü 4 bin 50’şer lira ceza uygulandı. İşletmenin sahibi olan Sefa K. Üzerine de bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak suçuna istinaden adli işlem başlatıldı.

7İlk Olmadığı Anlaşıldı


Diğer taraftan eğlence mekanının, 5 Ocak tarihli yapılmış olan polis baskınında mühürlendiği ve içeride bulunan 45 kişiye de yine para cezası uygulandığı, Sefa K. hakkında daha evvelden de adli işlem başlatılmış olduğu belirtildi.

8Ataşehir’de Eğlence Mekanına Pandemi Baskını, 2 Yaralı Var


İstanbul Ataşehir’de aldıkları ihbarı değerlendiren polis ekipleri pandemi ile mücadele kapsamında kapalı olması beklenen başka bir eğlence mekanına daha baskın yaptı. Mekan dışarıdan kapalı görünüyordu. Ekipler mekana kapıları kırarak girebildi. İçeride 12 kişinin olduğu ortamda kaçmaya yeltenen 2 kişi merdivenlerden düştü ve yaralandı.

Olay saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Mekanda eğlenenler olduğu ihbarı alan polis ekipleri baskın düzenledi. Dışarıdan kapalı görünen mekana ancak kapıyı kırarak girebilen polisler kaçmaya yeltenen 10 kişiyi saklandıkları yerlerde yakalamayı başardı. Bu esnada arka kapıdan çıkıp kaçmak isteyen İsmail G. ile yabancı uyruklu Kamola R. isimli bir kadın çalışan merdivenlerden yuvarlanarak yaralandı.

Yorum Yap