1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Harun Tekin İle Yeniden Gündeme Geldi: En Tatsız Sakatlıkları Yaşayan Futbolcular

Harun Tekin İle Yeniden Gündeme Geldi: En Tatsız Sakatlıkları Yaşayan Futbolcular

maxresdefault-3

Fenerbahçeli ünlü kalecinin elmacık kemiğinin kırılması ile tekrar gündeme gelen futbolcu sakatlıkları sadece okuyunca bile insanın canını acıtmaya yetiyor. Genellikle bacak kırıklıklarının meydana geldiği futbol dünyasında, bu sakatlıklar neticesinde futbol hayatı sona eren pek çok futbolcu var. Şimdi gelin en tatsız sakatlıkları yaşayan futbolculara bir göz atalım.

1Ousmane Dembele

Barcelona’nın meşhur futbolcusu Ousmane Dembele tendon kopması nedeniyle oldukça zor günler geçiren futbolculardan. Barcelona’nın 147 milyon Euro’ya transfer ettiği ünlü futbolcu çektiği acılar yetmezmiş gibi bir de 3-4 ay sahalardan uzak kalacak gibi duruyor.

2Ewald Lienen

Futbol tarihinin gördüğü en tuhaf sakatlıklardan biri Ewald Lienen’in başına geldi. Arminia Bielefeld forması ile rakibiyle girdiği mücadele sonunda rakibinin kramponunun oyuncuya gelmesi ile, oyuncunun bacağında tam 25 santimlik bir yarık meydana geldi.

3Demba Ba

Ülkemiz futbolunun da yakından tanıdığı Demba Ba, Çin’de oynadığı bir maçta futbol hayatını tehlikeye atacak şekilde bacağını kırdı. Dışarıdan da rahatlıkla görülen bu kırık ünlü futbolcuya zor günler yaşatsa da hızlıca toparlanan Demba Ba sahalara geri döndü.

4Davis Busst

Rakibiyle girdiği bir pozisyonda tam 3 yerinden bacağı kırılan David Busst, futbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Bacağından tam 26 ameliyat geçiren futbolcu, bir daha asla eski sağlığına dönemedi.

5Petr Cech

Onu hep siyah maskesi ile hatırlıyor oluşumuzun bir sebebi var. Bir maç esnasına başına aldığı darbe ile bilincini kaybeden ünlü kaleci o günden beri özel yapım maskesi ve kaskı ile maçlara çıkmaktadır.

6Eduardo Silva

Bileğinin kırılma sesi adeta kulağımıza kadar gelmişti. Bir maç esnasında rakibinden aldığı darbe ile bileği kırılan ünlü futbolcu uzun süre futboldan uzak kalsa da yine yeşil sahalara dönmeyi başardı.

7Manual Pablo

Depotivo’da top koşturan ünlü futbolcu bacağına oldukça sert bir darbe almış ve hafızalarımızdan çıkmayacak bir bacak kırığı vakası yaşamıştı.

8Carles Puyol

Saçları ve muhteşem futbolu ile tanıdığımız Puyol, bir maç esnasında kolunun üzerine düşerek çok tehlikeli bir sakatlık yaşamıştı. Kolu kırılan ünlü oyuncu daha sonra o anı hatırlamadığını söyleyecekti.

Yorum Yap