1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. İngiltere’de Tuhaf Uygulama, Genç Gönüllülere Corana Bulaştırılacak!

İngiltere’de Tuhaf Uygulama, Genç Gönüllülere Corana Bulaştırılacak!

coronavac-reuters-2_16_9_1613456503

İngiltere sınırları içinde korona virüsü ile ilgili çalışmalar kapsamında gönüllü olanlar bilinçli şekilde enfekte edilerek bağışıklık tepkisi ve de korona virüsün kişiden kişiye nasıl geçtiği detayları araştırılacak.

1Çalışma Dahilinde Gönüllülere İhtiyaçları Var


Dr. Chris Chiu ismi asıl amaçlarının, bu hastalığı yenmek için hangi uygulanan aşıların ve tedavilerin en iyi sonucu verdiğini belirlemek olduğunu söylüyor. Ama tabii bu çalışmada gönüllülere ihtiyaçları olduğunu da ekliyor.

2Bir Ay İçinde Çalışmaların Başlaması Planlanıyor


İngiltere İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak, dünyada bir ilk olacak olan bu bahsini geçirdiğimiz klinik denemeler, bir ay içinde bir süreçte başlayacak.

3Genç Yaş Grubu İçinden Seçim Yapılacak


Bu çalışmada, 18-30 yaş grubunun içerisinden 90 kişi kadar sağlıklı yetişkin gönüllü kişiye güvenli ve kontrollü bir biçimde ve ortamda Covid 19 virüsü bulaştırılacak.

4Enfeksiyona Dair Akla Gelen Tüm Sorular İncelenecek


Bu bahsetmiş olduğumuz çalışmada enfeksiyona ne kadar miktarda virüsün yol açıyor olduğunu, vücudun bağışıklık tepkisi ile virüsün kişiden kişiye nasıl bulaştığını araştıracaklar.

5Virüs Bulaşımından Sonraki 1 Gün Yakından İzlenecekler


Gönüllü genç katılımcılar, virüse maruz kalmalarının sonraki adımında 24 saat süresi (yaklaşık 1 gün) kadar sağlık görevlileri ve bilim insanları tarafından yakından takip edilecekler.

6Asıl Amaç İse Uzun Vadede En İyi ve Etkili Aşıyı Bulmak


Açıklamada kendisinin görüşlerine deyer verilmiş olan İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Bakanı Kwasi Kwarteng, bu süregelmesi planlanan çalışmanın Covid 19 ile mücadele çabalarının mühim bir unsuru olduğunu ifade ederek aşı geliştirmede çok olumlu süreçlerde gelişmeler kaydedilmiş olsa bile asıl uzun vadede en iyi ve en etkili olacak olan aşıları bulmak istediklerini söyledi.

7Bu Çalışmayı Dr. Chris Chiu İsmi Yönetecek


Gençlerden gönüllü kişiler seçerek yürürlüğüe sokulacak olan bu çalışmayı yönetecek olan isimse Dr. Chris Chiu. Kendisi asıl amaçlarının, bu virüsü yenmek için hangi aşılar ve tedavilerin en iyi ya da en etkili sonucu verdiğini belirlemek olduğunu söylüyor. Ve beklediğimiz üzere bu çalışma için gönüllülere ihtiyaç duydukları değerlendirmesini de yaptı.

Yorum Yap