1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Instagram Hesabınız Çalınmasın: Daha Güvenli Kullanım İçin Öneriler

Instagram Hesabınız Çalınmasın: Daha Güvenli Kullanım İçin Öneriler

private-instagram-viewer-1

Son günlerde Instagram hesapları ile ilgili güvensizlik, hacklenme ve hesapların kapatılması gibi bir çok olumsuzlukla karşılaşıyoruz. Özellikle global olarak Facebook ve Instagram’ın çökmesinden sonra sosyal medya hesaplarımıza bir haller oldu. Ünlü fenomenlerin, çok takipçili hesapların bile Instagram uyarılarıyla karşılaştığını gördük. Biz de bugün sizler için Instagram hesabınızı kolaylıkla güvenceye alacağınız, çalınmalara karşı koruyacağınız adımları derledik.

1Parola Güncelleme

Instagram hesaplarınızı korumaya almak için öncelikle güçlü bir şifre belirlemeniz gerekiyor. İsminiz, doğum tarihiniz ya da evcil hayvanınızın ismi gibi kolay şifreler tabi ki belirlememelisiniz. Eğer böyle kolay bir şifre de varsa hemen değiştirin. İkinci olarak harfler arasına sayılar koymak, noktalama işaretleri eklemek gibi hareketlerle hackerların işlerini zorlaştırabilirsiniz.

2Konuma Erişimi Kapatın

Hesabınızın kimlik bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engellemek için konum servislerini kapatmanız gerekiyor.

3Tüm Cihazlardan Çıkış Yapın

Sosyal medya hesaplarınızı telefonunuz dışındaki yerlerde açık bırakmamaya özen göstermelisiniz. Hele ki toplu kullanıma açık bir bilgisayarda hesabınızı açtıysanız güvenli şekilde çıkış yapın. Beni hatırla seçeneği ile karşılaşsanız dahi reddederek yeniden şifre yazarak giriş yapın.

4Linklere ve Sahte Hesaplara Dikkat Edin

Hesabınız gizli hesap olmasa dahi sahte hesaplardan geldiğini düşündüğünüz takiplere engel olun ve bu kişileri engelleyin. Özellikle son zamanlarda link yoluyla bir çok kişinin hesabı çalındığından güvenmediğiniz herhangi bir kaynaktan gelen bağlantıları açmayın.

 

 

 

 

Yorum Yap