1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Jeff Bezos’un Uzay Macerası Pahalıya Patladı, Tepkiler Çoğaldı: Amazon Çalışanlarının Suçu Ne?

Jeff Bezos’un Uzay Macerası Pahalıya Patladı, Tepkiler Çoğaldı: Amazon Çalışanlarının Suçu Ne?

jeff-bezos-space

Önceki gün, dünyanın en genç ve en yaşlı iki astronotunu da yanına alıp 10 dakikalık uzay seyahatine çıkan dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos, bu yolculuk ardından harcanan para ile gündeme geldi. Sosyal medyada hem Amazon çalışanları hem müşteriler büyük tepki gösterdi.

1Bu Maliyeti Siz Ödediniz

Jeff Bezos, 10 dakikada tamamlanan ve canlı yayınla dünyaya servis edilen seyahat sonrası “Her Amazon çalışanına ve müşterisine teşekkür ederim. Çünkü bu maliyeti siz ödediniz” dedi. İşte bu sözler ise sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.E-ticaret devi Amazon’un kurucusu, ABD’li milyarder Jeff Bezos’un, şirketi “Blue Origin”in geliştirdiği “New Shepard” adlı roketle önceki gün yapılan uzay yolculuğunun maliyetinin 5.5 milyar dolar olduğu açıklandı. Sosyal medya kullanıcıları 5.5 milyar doların hesabını sorma noktasına geldi.

2Amazon İşçilerinin Maaşları Ödenmiyor Tepkisi

Pandemi sürecinde devamlı olarak hisse satarak bu parayı elde ettiği söylense de bu süreçte Amazon çalışanlarının düşük maaşla ve kötü şartlarda çalıştığı biliniyor. Sevgilisinin Rolex marka saati ve milyon dolarlık yüzüğü bile eleştiri konusu olan Jeff Bezos, parayı uzay yerine insanlık problemlerine harcaması gerektiği eleştirilerini kabul etti.  Bununla birlikte dünyanın en zengini olmasına rağmen vergi kaçakçılığı yaptığı söylenen Bezos, vergilerini düzenli ödeyen Amerikalılar tarafından yerden yere vuruldu.

Yorum Yap