İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Kalabalık Kadrolara Gerek Yok: Tek Oyuncuyla Büyük Başarı Sağlayan Filmler

Kalabalık Kadrolara Gerek Yok: Tek Oyuncuyla Büyük Başarı Sağlayan Filmler

https://layyn.com/gundem/kalabalik-kadrolara-gerek-yok-tek-oyuncuyla-buyuk-basari-saglayan-filmler/

Elbette büyük ve zengin kadrolu filmler başarıyı yakalmakta daha avantajlı olabilir. Ancak, bazen bir filmde parlayan tek oyuncu filmi bambaşka yerlere götürebilir. Bugün sizlerle tek oyuncuyla beyaz perdeyi sallayan filmlerden konuşalım. İşte listemiz:

1Pi’nin Yaşamı

Bu film yayınlandığı dönemde salladı geçti sinemaları. 11 dalda Oscar adayı olup 4 dalda da ödül aldı. Pi Patel isimli kahramanın küçücük bir kayıkta verdiği yaşam mücadelesi etkileyici bir anlatımla ve evet tek kişilik kadroyla bize aktarılır.

2127 Saat

kalabalik-kadrolara-gerek-yok-tek-oyuncuyla-buyuk-basari-saglayan-filmler

Dağcı Aron’un Utah civarlarında bir kaya tırmanışı sırasında bir kayaya sıkışması ve 127 saat boyunca yaşadıklarının işlendiği filmde yoğun bir aksiyon fırtınası kapılıyorsunuz. Hem de tek oyuncuyla. Bu film gerçek bir hikayeden uyarlanmış ve başarılı oyunculukla bu gerçekliği izleyiciler de yaşamış resmen.

3Yeni Hayat

Harika bir başyapıt daha. Bu filmi izleyip etkilenmeyen var mı? Tom Hanks’in akılalmaz oyunculuğu ile ilk sahneden son sahneye sürüklenerek izliyorsunuz filmi. Tabi unutmadan filmde başrolümüze eşlik eden Wilson marka voleybol topu “En İyi Cansız Nesne” ödülü almıştır.

4Ay

kalabalik-kadrolara-gerek-yok-tek-oyuncuyla-buyuk-basari-saglayan-filmler

Bilimkurgular arasında sevilen bir film olan Ay’da bir astronotun aya gitmek için yola çıkan bir uzay gemisinde yaşadıkları anlatılır. Durağan bir film olmasına rağmen işlenen gizem dikkat çeker.

5Sona Doğru

kalabalik-kadrolara-gerek-yok-tek-oyuncuyla-buyuk-basari-saglayan-filmler

Hint Okyanusu’nda fırtına ortasında kırık bir tekneyle kalan birinin hikayesini anlatan filmde Robert Redford muhteşem bir performans sergiliyor. Bu filmle akıllarda yer edinen oyuncu, bu mücadele dolu filmde izleyenleri aksiyona doyuruyor.

Yorum Yap