1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Kar Ne Zaman Yağacak! Meteoroloji’den Son Dakika Hava Durumu Uyarısı!

Kar Ne Zaman Yağacak! Meteoroloji’den Son Dakika Hava Durumu Uyarısı!

600267f879da3e10c8ceafbc

İklim krizi yaşadığımız bu günlerde kış mevsimine girmiş olmamıza rağmen karın hala gelmemiş olması kuralığa dair konularda büyük bir tedirginliğe neden oluyor. Meteoroloji tarafından paylaşılan rapora göre Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ne sarı kodlu uyarıda bulunuldu. Ülke genelinde karla karışık yağmur beklenirken, sıcaklıklar hissedilir derecede düşmüş durumda. İstanbul’a ne zaman kar yağacağı ise merak edilen konulardan birisi.

1Meteoroloji’den Son Dakika Hava Durumu Uyarısı


14 Ocak tarihinde İstanbul karla buluşmuştu. Elbette önümüzdeki günlerde kar oranında artış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre ülke genelinde kar yağışının beklendiği belirtildi. Özellikle Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. İlerleyen günlerde Doğu Anadolu’nun doğusunda don olayı ve buzlanma ile birlikte yer yer sis de bekleniyor.

2İstanbul’da Kar Ne Zaman Yağacak?


Özellikle İstanbul başta olmak üzere barajlarda yüksek oranda bir düşüş yaşanması insanların karın gelmesine karşı beklentilerinin artmasına neden oldu. Son yapılan açıklama sonrasında Sibirya üzerinden gelecek olan bir soğuk hava dalgasının İstanbul üzerinde 4 günlük bir etkiye sahip olacak. 7 derece birden düşen sıcaklıklar sonucunda kar yağışının gelmesi bekleniyor.

3Meteoroloji’den Sarı Alarm


Kış aylarınıza girmemize rağmen son günlerde mevsim normalleri dışında seyreden sıcaklıklar, iklim krizi açısından çeşitli endişelere sebep oluyor. Ülke geneli havaların soğumasını beklerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü beklenen raporu sundu. Sarı alarm veren Meteoroloji, özellikle Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli yağış beklenildiğini bildirdi. Bunun yanı sıra ulaşımda meydana gelebilecek aksamalar ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

4Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Uyarısı


Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası ülke genelinde sıcaklarda ani bir düşüşe neden olurken, Meteoroloji kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Rüzgarın Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun iç kesimlerinde kuvvetti ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Ulaşımda yaşanabilecek aksamalar, çatı uçması, soba gazı zehirlenmesi, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Yorum Yap