1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Kız Arkadaşıyla Fotoğraf Paylaşınca Olanlar Oldu: Ebrar Karakurt’a Sert Eleştiriler

Kız Arkadaşıyla Fotoğraf Paylaşınca Olanlar Oldu: Ebrar Karakurt’a Sert Eleştiriler

ebrarkarakurt1-CZrX_cover

A Milli voleybol takımımızın Tokyo 2020’de gösterdiği büyük başarı sonrası takım ve takım oyuncuları bir hayli popüler hale geldi. Takımın en dikkat çeken isimlerinden olan genç voleybolcu Ebrar Karakurt, neşeli tavırları ve başarısı ile çok konuşuluyordu. Dün kendi sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf ise genç sporcunun üzerine tüm eleştiri oklarını çekti. Tabi bununla birlikte destek mesajlarını da.

1Kız Arkadaşıyla Fotoğraf Paylaştı

Tokyo Olimpiyatları’nın ardından Avrupa Şampiyonası’nda da sahada olması dört gözle beklenen Karakurt, Instagram hesabından kız arkadaşıyla bir fotoğraf paylaştı. Kız arkadaşıyla sarılarak verdikleri poz, bazı homofobik haber kanalları tarafından çirkin bir dille eleştirildi. Genç sporcunun bu şekilde hedef gösterilmesi Ebrar Karakurt’un sevenleri tarafından hiç hoş karşılanmadı.

2Takım Arkadaşları Destekledi

#EbrarKarakurt etiketiyle Twitter’da trendler arasına giren sporcuya destek mesajları yağdı. Öncelikle takım arkadaşları Ebrar’ı yalnız bırakmadı. ürkiye Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Naz Aydemir Akyol, “Ne konuşulursa konuşulsun, herkesin bilmesi gereken en önemli şeylerden biri, Ebrar’ın hakkında söylenen hiçbir şeye takılmayacağıdır! O, sadece kendi işini en iyi şekilde yapabilmeye bakar. Gerisi de ne beni, ne sizi, kısacası kimseyi ilgilendirmez!” dedi. Diğer bir takım arkadaşı Hande Baladın ise  “Hep kendin gibi ol çünkü tanıdığımız Ebrar çok özel, çok güzel” diyerek desteğini esirgemedi.

3Ünlüler de Yalnız Bırakmadı

Takım arkadaşları ve hayranlarının dışında ünlü isimler de genç voleybolcuya Twitter’dan destek verdiler. Aralarında Demet Akalın, Ahmet Ümit, Gökhan Özoğuz, Berna Laçin gibi isimlerin olduğu ünlüler Ebrar’ın başarılarına dikkat çekerek tabir yerindeyse “Kimsenin hayatına kimse karışamaz” dedi.

4Ebrar’dan Cevap Var

Ebrar Karakurt da hakkında yapılan eleştirilere imalı bir cevap verdi. 2019 FIVB Uluslar Ligi finallerinin rüya takımında yer aldığı plaketiyle verdiği pozu “Ben Böyleyim” şarkısı eşliğinde paylaşarak noktayı koydu.

Yorum Yap