1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Kokainli Muzlar Marketlere Gitti: Kanadalı Yetkililer Haberi Doğruladı

Kokainli Muzlar Marketlere Gitti: Kanadalı Yetkililer Haberi Doğruladı

Kanadada-kokain-dolu-muzlar-yanlislikla-marketlere-gitti-1200x688

Geçtiğimiz günlerde Kanada’da akıllara durgunluk veren bir olay gerçekleşti. Yetkililer, uyuşturucu ticaretindeki bir acemilik sonucu muz sevkiyatlarına saklanan 21 kalıp kokainin Kanada’daki marketlere gittiğini doğruladılar.

1Muz Sevkiyatının İçinde Kokain


Britanya Kolumbiyası bölgesindeki Central Okanagan’da yer alan ve küçük bir kasaba olan Kelowna’daki bir yerel mağaza sahibi, 24 Şubat 2019 tarihinde muz sevkiyatının içinde kokaine benzeyen 12 adet paket bulunca yetkililere haber verdi.

Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre, Kanada Kraliyet Atlı Polisi, paketlerin nereden geldiği anlamak ve hedeflenen teslimat güzergahlarına dair daha ayrıntılı araştırma yapmak için 12 paket uyuşturucuya el koydu.

2Aynı Gün İkinci Bir Nakliye


Aynı günün ilerleyen saatlerinde ise ikinci bir market sahibi daha Kanada Kraliyet Atlı Polisi ile temasa geçerek, A Sınıfı uyuşturucu nakliyesi olduğundan şüphelenilen bir durumun farkına vardıklarını belirtti. Saha yetkilileri ayrı ayrı sarılmış durumda olan 9 pakete de el koydu.

3Uyuşturucunun Kolombiya’dan Geldiği Belirlendi


Konu hakkında araştırma yapan yetkililer, kokainin Kolombiya’dan geldiğini tespit ettiklerini ifade ettiler. Kokain paketlerinin başarısız bir uyuşturucu satışı sonrasında Kelowna’ya ulaştığını söylediler. Kelowna RCMP (Kanada Kraliyet Atlı Polisi) Uyuşturucu Birimi’nden onbaşı Jeff Carroll ele geçirilen uyuşturucular hakkında yaptığı açıklamasında, “Kelowna RCMP Sokak Denetim Birimi’nin uyuşturucu bölümü, CBSA’yla ortak çalışarak bu kargonun Kolombiya’dan gönderildiğini belirledi” dedi.

4Uyuşturucu Pazarına 800 Bin Dozdan Fazla Taş Kokain Sokulacaktı!


Uyuşturucu Birimi’nden onbaşı Jeff Carroll, ele geçirilen uyuşturucular hakkında “Soruşturmamız, bu yasadışı uyuşturucuların aslında Central Okanagan’a gönderilmediği, güzergahın bir noktasında teslimattaki aksama nedeniyle Okanagan Vadisi’ne ulaştığına inanmamızı sağladı” dedi.

Kelowna RCMP’ye (Kanada Kraliyet Atlı Polisi) göre uzmanlar, ele geçirilen paketlerin Kanada’daki yasadışı uyuşturucu pazarına yaklaşık 800 bin dozdan fazla taş kokain sokulacağını ifade etiiler. Polis, bu rakamın Kelowna şehrindeki her vatandaşın yaklaşık 6 doz kokain alması için yeterli olduğunu ekledi.

5Acemiliğin Böylesi…


Olay sonrasında toplamda 21 paket kokain ele geçirilirken, herkes yapılan bu acemiliğe şaşmadan edemedi. Paketlerin her biri yaklaşık 1 kg ağırlığında. Tesadüfen ele geçirilen uyuşturucular, Kanada vatandaşları açısından şans olarak değerlendirilebilir.

Yorum Yap