1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Korona Virüs Setleri De Salladı: İptal Olan Dizi ve Filmler

Korona Virüs Setleri De Salladı: İptal Olan Dizi ve Filmler

İptal Olan Dizi ve Filmler

Korona virüsün vurmadığı bir sektör kalmadı desek yeridir. Bu sektörlerden biri de elbette televizyon ve sinema dünyası oldu. Bu sene içinde tamamlanması planlanan dizi ve filmlerden bir kısmı da hem alınan önlemlerden dolayı hem de korona virüse yakalanan oyuculardan dolayı iptal edilmek ya da ötelenmek durumunda kaldı. İşte bu dizi ve filmlere hep beraber göz atalım istedik.

1No Time to Die

James Bodn’un son filmi olan ve Daniel Craig’in de son kez karşımıza James Bond olarak çıkacağı film olan No Time to Die, Korona virüs salgını ilk gündeme gelir gelmez ertelenen ilk yapım oldu. Çekimleri tamamlanmasına rağmen, alınan önlemlerden dolayı pot prodüksiyonunun tamamlanamaması sebebiyle vizyon tarihi Kasım olarak değişti.

2Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas ve Malazgirt 1071: Kutsal Kavga

Her iki filmin vizyon tarihi de Türkiye’de görülen ilk korona vakasından sonra belirsiz bir tarihe ertelendi. Son gelen bilgilere göre aralık ayı içinde vizyona girmesi ön görülen filmler için herhangi bir resmî açıklama henüz yapılmadı.

3Fast & Furious 9

Vizyon tarihi olarak 22 Mayıs’ın belirlendiği serinin dokuzuncu filmi yine korona virüs sebebiyle ertelenen yapımlardan. Hala net bir açıklamanın yapılmadığı film ile ilgili vizyon tarihi olarak aralık ayı gözüküyor.

4Marvel Dizileri

The Falcon and the Winter Soldier, Loki ve WandaVision dizilerinin yapımlarını durduran Disney, henüz bu dizilerin yayın tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı. Son gelen bilgiye göre bu dizilerin yayın tarihi 2021’e kadar ertelenecek gibi gözüküyor.

5Batman

Robert Pattinson’un Batman’i canlandırdığı film, en başından beri pek çok tartışmayı beraberinde getirmişti. Korona virüs sebebiyle önce çekimlerine 2 hafta ara verilen film, Robert Pattinson’un korona virüse yakalnması ile çekimler tekrar durdurulmak durumunda kalındı.

6Matrix

Uzun yılalrdır merakla beklenen bu film de korona virüs engeline takıldı. Pandemi sebebiyle çekimlerine uzun süreli aralar verilen film, tekrar setlere dönse de vizyon tarihi ile ilgili belirsizlik hala sürüyor.

7Jurassic World: Dominion

Universal Studios, bu filimin çekimlerine korona virüs sebebiyle ara vermek zorunda kaldı. Salgının gidişatına göre yeni çekim tarihi belirlenecek olan yapım ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

8Fantastic Beast

Warner Bros da çekimleri devam eden filmin yapımını durdurmak zorunda kaldı. Londra’da başlayan çekimlerin ani bir kararla durdurulmasının ardından Jhonny Depp’in filmden çıkarılması ile de gündeme gelen yapım ile ilgili belirsizlik sürüyor.

9Lord of The Rings Dizisi

Uzun zamandır heyecanla beklenen dizi de korona virüs nedeniyle durdurulan yapımlardan. Çekimlerine uzun süre ara verilen yapım ile ilgili hala resmi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yap