1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Koronavirüsle Savaşan Siyaset Adamı Kadir Topbaş Hayatını Kaybetti: Kimler Taziye Mesajı Yayınladı?

Koronavirüsle Savaşan Siyaset Adamı Kadir Topbaş Hayatını Kaybetti: Kimler Taziye Mesajı Yayınladı?

kadirtopbas-e1471537458702-1280x720

Maalesef ülkemiz ve dünyanın savaştığı koronavirüs can almaya devam ediyor. Yoğun bakımda tedavisi devam eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hayatını kaybetti.

Ölümünün ardından çok sayıda taziye mesajı alan Topbaş ailesini siyasetçiler de unutmadı.

1Kasımdan Beri Tedavi Görüyordu

76 yaşındaki eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 16 Kasım’dan bu yana kaldırıldığı hastanede tedavi görüyordu. 4 Aralık’ta ise durumu ağırlaşan Topbaş, entübe edilmişti. Yoğun bakımda uzun zamandır tedavisine devam ediliyordu.

2Ölümünün Ardından Taziye Mesajları Yağdı

3 çocuğu olan Topbaş’ın ailesine ölümünün ardından taziye mesajları yağdı. Bir çok siyasetçi sosyal medya hesaplarından paylaştıkları mesajlarda başsağlığı ve sabır dileklerinde bulundu.

2Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadir Topbaş’ın vefatı nedeniyle paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
”İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı, kıymetli yol arkadaşımız Kadir Topbaş’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Kadir Bey’i, İstanbul’a ve ülkemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

3TBMM Başkanı Şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da ”Uzun yıllar siyasetin beyefendisi olarak anılan, üç dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparak İstanbul’a büyük hizmetle eserler bırakan Kadir Topbaş’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

4Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kadir Topbaş’ın vefatıyla ilgili Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
”Dar-ı bekaya yürüyen Kadir Topbaş beye Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.
Ülkesi için hizmet eden, İstanbul’da pek çok esere imza atan, beyefendi bir insandı. Mevla mekanını cennet eylesin.”

5İletişim Başkanı Altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Topbaş’ın vefatı nedeniyle paylaştığı mesajda ”İstanbul’umuza yıllarca hizmet eden, arkasında sayısız eser bırakan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş’ı kaybettik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

6Sağlık Bakanı Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Topbaş’ın vefatı nedeniyle paylaştığı mesajında ”Ölüm bir köprüdür, dostu dosta götürür. Ömrü millete hizmet ve insan yetiştirmekle, dost biriktirmekle geçen alçak gönüllü, fedakar Kadir abimiz bugün hakka yürüdü. Mekânı cennet, makamı âli olsun” dedi.

 

Yorum Yap