1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Maradona’ın Daha Vefatını Sindirememişken Şimdi De Doktor İhmali Şüphesi

Maradona’ın Daha Vefatını Sindirememişken Şimdi De Doktor İhmali Şüphesi

maradonaa

Maradona’nın vefatı tüm dünyada oldukça üzüntüyle karşılandı. Pek çoğumuzun idolü olan Maradona’nın henüz 60 yaşında hayata gözlerini yumması şaşkınlıkla karşılanırken peşinden önemli bir ihmal konusunu da gündeme getirdi. Ailesinin iddiası Maradonna’nın ölümünde pek çok ihmalin olduğu yönünde. Gelin bu iddialara hep beraber bakalım.

1Doktoru Leopoldo Luque Soruşturmanın Odağında

Maradona’nın ölümü üzerine ailesinin ve özellikle de kızlarının talebi ile kasıtsız adam öldürme ve kişiyi terk etme suçlarından Doktor Leopold Luque’ye soruşturma başlatılmış durumda. Doktor aslında Maradonna’nın oldukça yakın arkadaşı olduğunu ve son yıllarda geçirdiği tüm rahatsızlıklarda onun yanında olduğunu belirtse de kimseyi ikna edebilmiş gibi gözükmüyor.

2Özel Klinikte Arama

Soruşturmanın açılmasının akabinde Doktor Leopold’ün Buenos Aires’te bulunan özel kliniğinde ve doktorun evinde arama yapıldı. Doktor Leopold’ün hem evinde hem de özel kliniğinde bulunan pek çok dosyaya ve belgeye el konuldu. Bunların arasında Maradona’nın hastalık öyküsünün yer aldığı dosyalar, cep telefonu, iki tablet ve iki adet de dizüstü bilgisayar bulunuyor.

3Leopoldo Luque’nin İfadesi

Doktorun ifadesi için biraz daha beklememiz gerekecek olsa da Leopold Luque basına yaptığı kısa açıklamada Maradona’nın ölümünde hiçbir ihmalinin olmadığını iletti. Soruşturma kapsamında 2 Kasım’da genel kontrol için Ipensa Kliniğine giden ünlü futbolcunun ölümüne kadar geçen sürede herhangi bir ihmalin olup olmadığı araştırılacak.

4Psikolojisi Bozuktu

Yine Leopold Luque’nin basına yapmış olduğu açıklamaya göre hastanede yattığı dönemde Maradona’nın psikolojisi bir hayli bozuktu. Bu sebeple yemek yemeği reddettiği ve bu durumun yanı sıra dehidrasyon ve anemi problemi yaşadığı yine doktoru Leopold Luque’nin ifadeleri arasında.

5Kızları Soruşturma Talebinde Bulundu

Doktor hakkında açılan bu soruşturma için Maradona’nın kızları Dalma, Gianinna ve Jana’nın verdiği ifadelerin oldukça etkili olduğu biliniyor. Bu ifadelerden yola çıkan polis, Leopold Luque’nin Maradona’ya reçete ettiği ilaçları da gözden geçirecek. Hatta arama emri için ilk gösterilen sebep de bu olmuştu.

6Kasım Ayında Beyin Ameliyatı

Kasım ayında acil bir şekilde hastaneye kaldırılan ve beyin ameliyatı geçiren efsanevi futbolcu Maradona, 25 Kasım’da hayata gözlerini yumarken ölüm sebebi olarak kronik kalp yetmezliğine bağlı akut ciğer ödemi gösterilmişti.

Yorum Yap