1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Matrix Hayranlarına Müjdeli Haber: Dördüncü Filmin Adı ve Yayın Tarihi Belli Oldu!

Matrix Hayranlarına Müjdeli Haber: Dördüncü Filmin Adı ve Yayın Tarihi Belli Oldu!

warner-bros-matrix-4-u-cekecek-hem-de-ayni-12348983_amp

Lilly ve Lana Wachowski’nin yönetmenliğini yaptığı Matrix serisinin ilk filmi 1999 senesinde vizyona girmiş ve 2003 senesinde üçüncü film ile kapanış yapmıştı. Ya da biz öyle sandık. Geçtiğimiz sene Matrix’in dördüncü filminin çekimleri film camiasında uzun süreli olarak gündeme gelmişti. Özellikle Matrix hayranlarının merakla beklediği filmin dördüncüsünün ismi ve vizyon tarihi açıklandı. Bakalım kült filmler arasında yerini alan Matrix’in bu filmi izleyicileri memnun edecek mi?

1Filmin Adı “The Matrix: Resurrections” Olacak


Independent Türkçe’nin yaptığı haberlere göre Matrix 4 hakkında çok fazla bilgiye sahip olamasak da, filmin adının ne olacağına dair çeşitli ipuçları basına yansıdı. Bilenler bilir, Daniel Richman, merakla beklenen yapımlara dair bilgiler vermesiyle tanınıyor. Richman’a ve internetteki diğer söylentilere göre filmin adının The Matrix: Resurrections olması bekleniyor. Yani dördüncü filmin adı ‘Diriliş’ olacak gibi duruyor. Ama konuyla ilgili olarak henüz net bir açıklama yapılmadı.

2Vizyon Tarihi Belli Mi?


Matrix 4 filminin senaryosunu yine Lana ve Lilly Wachowski kardeşler kaleme aldılar. 2020 yılının ilk aylarında çekimlere başlandı. Hatta setten heyecanlandıran fotoğraflar bile paylaşıldı. Ama maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi filmin çekim sürecini de etkiledi. Bu yüzden net olarak Mayıs 2021 olarak belirlenen vizyon tarihi ertelenmek zorunda kaldı. Şimdiki tarih ise Nisan 2022 olarak belirlendi.

3Matrix 4 Oyuncuları Kimler?


4. filmde Neo ve Trinity karakterleri olacak. İşin güzel yanı bu karekterlere yine Kaenu Reeves ve Carrie-Anne Moss hayat verecek. Ama Morpheus karakterini aynı kişinin canlandırmayacağını biliyoruz. Filmde genç Morpheus’u göreceğiz ve karakteri Yahya Abdul-Mateen canlandıracak. Bunun dışında Neil Patrick Harris’in de oyuncu kadrosu arasında olduğunu biliyoruz ama hangi karakteri canlandıracağını bilmiyoruz. Oyuncu kadrosundaki diğer bir isim ise Jessica Henwick olarak karşımıza çıkıyor.

4Matrix 4 Konusu Ne Olacak?


Filmin senaristleri, Wachowski kardeşler, ‘Cloud Atlas’ın yazarı David Mitchell ve ‘The Lazaruz Project’ yazarı Aleksandar Hemon olacak. Tabii kadro böyle güçlü olunca beklentiler de haliyle artıyor. Ancak maalesef yeni filmin konusu ile ilgili nerdeyse hiçbir bilgiye sahip değiliz. 4. film ile ilgili olarak diğer üç filmde boş bırakılan tüm noktaların tamamlanacağı söyleniyor.

Yorum Yap