1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Meteoroloji Bölgeleri Uyardı, Yağışlara ve Yaşanabilecek Olumsuzluklara Dikkat

Meteoroloji Bölgeleri Uyardı, Yağışlara ve Yaşanabilecek Olumsuzluklara Dikkat

ana

Yazımızda 25 Şubat Perşembe günü için son dakika hava durumu raporunu derledik. Ülkemiz daha yeni soğuk hava dalgaları atlattı ve birçok olumsuzluğa da şahit oldu. Derin nefes alıp rahata alışmayalım, çığ beklenen bölgeler de mevcut. Olabilecek yağışlara ve hava durumu olumsuzluklarına karşı meteoroloji uyarıyor. Bölgenizdeki hava durumuna hakim olmak için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

1Ülkenin Dört Bir Yanından Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Meteoroloji’nin yapmış olduğu hava durumu raporuna bakılırsa bugün Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde sağanak yağmur bekleniyor. Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Sabah saatlerinde Kocaeli ve İstanbul taraflarının hafif yağmurlu olması tahmin edilmekte. Meteoroloji ayrıca, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneydoğu tarafları için çığ tehlikesi uyarısında bulundu.

2Trabzon, Rize Ve Artvin Taraflarını Çeşitli Yağışlar Bekliyor


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmeye bakılırsa efendim; ülkemizin kuzey ve iç taraflarının parçalı ve kimi yerler çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Rize ve Artvin taraflarının kıyı kesimlerinde sağanak yağmur bekleniyor. Trabzon, Rize ve Artvin taraflarının iç kesimlerininse karla karışık yağmur ve hatta kar yağışlı olabileceği tahminler arasında.

3Kocaeli Ve İstanbul Buzlanma, Pus, Sis, Dikkatli Olun


Sabah ilk saatlerde İstanbul ve Kocaeli taraflarının hafif yağmurlu, diğer yerlerin kıyasla daha az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilmekte. Sabah ve akşam saatleri dolaylarında iç ve doğu bölgelerin buzlanma ve don olayıyla beraber kimi yerlerde pus ve sis beklentiler arasında.

4Doğu Karadeniz Ve Doğu Anadolu Çığ Oluşma Tehlikesine Dair Uyarıldı


Doğu Karadeniz taraflarının iç kesimleri ile Doğu Anadolu taraflarının güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi de ekleniyor.

5Olumsuzluklara Karşı Temkinli Olun


Yurdumuzu terk eden serin ve yağışlı hava kütlesiyle, yurdun doğu taraflarında hava sıcaklıklarının ve güneşin artması bekleniyor olduğundan kalın kar örtüsü olan yüksek ya da dik yamaçlardaki çığ oluşma riskinin artacağı tahmin edilmektedir. Çığ sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmamız gerektiğine dair uyarılar var.

Yorum Yap