1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Migros 1,5 Milyon TL Sermaye ile Kendi Medya Şirketini Kuruyor

Migros 1,5 Milyon TL Sermaye ile Kendi Medya Şirketini Kuruyor

migros-15-milyon-tl-sermaye-ile-medya-sirketi-kuruyor

1954 yılında İstanbul Belediyesi’nin aldığı kararla İsviçre’deki perakende zinciri Migros’u birebir Türkiye’ye uygulamaya koyuluyor. En başlarda tanzim satış da sunan Migros, o dönemlerde ucuz olma iddiasında. Yıllar geçiyor ve Migros bizim bildiğimiz halini alıyor ve o ucuzluk konseptinden oldukça uzaklaşıyor. Migros’un tarihi bir yana şimdi bambaşka bir girişimle gündemde şirket.

1Kuruluş Sermayesi 1,5 Milyon TL

migros-15-milyon-tl-sermaye-ile-medya-sirketi-kuruyor

Migros, Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama ile yeni bir medya şirketi kurmakta olduğunu duyurdu. Migros Ticaret A.Ş’nin yüzde yüzüyle bağlı ortak olacağı şirket 1,5 milyon TL kuruluş sermayesine sahip olacak. Şirket genel müdürü Ömer Özgür Tort ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ferit Cem Doğan imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimizin sahip olduğu medya varlıklarını tüm reklam verenlere daha etkin bir şekilde ulaştırabilmek ve veri bazlı pazarlama aktivitelerimizin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla yeni bir medya şirketi kurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu şirket Migros Ticaret A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi ise 1.500.000 TL olacaktır.”

2İşte Medya Şirketinin İsmi

migros-15-milyon-tl-sermaye-ile-medya-sirketi-kuruyor

Migros’un kuracağı yeni medya şirketinin ismi ise Mimeda Medya Platformu olarak duyruldu. Siz , market zincirinin sadece kendi medya işlerini yönetmek için bu şirketi kurduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Mimeda, tüm piyasaya, reklam verenlere 360 derece medya hizmeti vermeye hazır gibi görünüyor. Daha önce BİM marketleri hakkında Doğuş Grubu ile ortak medya şirketi kurma dedikoduları gelse de haber yalanlanmıştı. Migros’un bu girişimle rakiplerine de örnek olabileceği düşünülüyor.

Yorum Yap