1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Müjde 40 Yaş ve Üzerine Aşı Sırası Geldi: Randevu Almaya Hemen Başlayabilirsiniz

Müjde 40 Yaş ve Üzerine Aşı Sırası Geldi: Randevu Almaya Hemen Başlayabilirsiniz

60c1dce5ae298b68ef9d761e

Toplumsal aşılama olmadan bu hastalıkla savaşmanın çok zor olduğunu artık biliyoruz. 50 yaş üstü, 65 yaş altı derken artık sıra 40 yaşına kadar dayandı. Bakan Fahrettin Koca’nın sıcak açıklamasına göre 40 yaşın üstündeki vatandaşlar pazartesiden itibaren aşılanmaya başlayacak.

1Dilediğiniz Aşıyı Seçebilirsiniz

Eğer 40 yaş üzerindeyseniz ve belirlenen öncelikli meslek gruplarındansanız dilediğiniz zaman randevu alıp dilediğiniz aşıyı seçebilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz sağlık kuruluşunu seçme özgürlüğünüz de var. E- nabızdan aşı durumunuzu kontrol edip MHRS ya da yine e-nabızdan randevu alabilirsiniz.

2Yüzde Yüz Aşılanma Bekleniyor

Bakan Koca’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yüzde yüz aşılanma bekleniyor. Ülkemizde uygulanan toplam aşı sayısı şu anda 33. 417. 224. Bakan Koca tweetinde; “Saat 23.59. Son 24 saat içinde toplam 597.647 doz aşı yapıldı. Bu vakte kadar çalışan arkadaşlarımıza, aşı randevusunu aksatmayan vatandaşlarımıza binlerce teşekkür! Aşı, fedakârlık, planlama: Hepsi var, sorun yok!”  şeklinde konuştu.

Siz de bir an önce aşılarınızı tamamlamak için T.C kimlik numaranızla kontrolleri gerçekleştirip randevunuzu almalısınız.

 

Yorum Yap