1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Netflix Çocukları Düşündü: Kid Clips Kısa Videoları Miniklere Sunacak

Netflix Çocukları Düşündü: Kid Clips Kısa Videoları Miniklere Sunacak

netflix-cocuk-profili-tasarimini-guncelledi-1

Tüm sosyal medya platformlarının son zamanlarda en çok kullanılan ve izlenilen içerik türü olan kısa videolarını hepiniz biliyorsunuz. Instagram’da ‘Reels’, Yotube’da ‘Shorts’ ve başlı başına Tiktok. Özellikle Tiktok’un başlattığı bu akım bize uzun videoları unutturdu resmen. Şimdilerde ise Netflix çocukların kullanımına uygun Kid Clips isimli özel bir versiyonu yayınlamaya hazırlanıyor.

1Fast Laughs Çocuk Versiyonu

Netflix yaklaşık bir yıldır hızlı hızlı seyredilebilen ve yayınlardan kesitler içeren Fast Laughs kısmını aktif halde kullanıyor. Şimdi ise benzer uygulamayı çocuklar için kullanmaya hazırlanıyor. Çocuklara özel programlardan kesitlerin arka arkaya oynatılacağı Kid Clips birçok cihazda kullanıma açılmaya başlıyor.

2Çocuk Kısıtlaması

Çocuklara uygun içeriklerin arka arkaya gösterileceği Netflix Kid Clips’te bir çocuk kısıtlaması da yer alıyor. Çünkü çocuklar her girişlerinde sıralanan en fazla 20 videoyu izleyebilecekler. Ayrıca yatay olarak gösterilen bu videolara emojilerle tepki verebilecek, + işaretine dokunarak yapımı daha sonra izlemek üzere kaydedebilecekler.

 

Yorum Yap