1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Pentagon Onayladı, Sosyal Medya Sallandı: Piramit Şekilli UFO Ardındaki Gizem Ne?

Pentagon Onayladı, Sosyal Medya Sallandı: Piramit Şekilli UFO Ardındaki Gizem Ne?

screen_shot_2017-12-06_at_11.35.08_am

Yaklaşık 10 yıl önce Rusya kaydetmişti piramit şekilli kökte süzülen cisimleri. Geçtiğimiz günlerde yeniden kaydedilen benzer görüntüler sosyal medyaya sızdırıldı. Aslında ABD’de donanma personeli tarafından kaydedildiği söylenen bu görüntüler elbette yüzlerce iddia ve söylentiye neden oldu. İşte ABD Savunma Bakanlığı’nın onayladığı UFO ve yapılan açıklamalar:

1Belgesel Yapımcısından Paylaşım

Bu görüntüler ilk olarak belgesel yapımcısı Jeremy Corbell tarafından paylaşılmıştı. Bu görüntülerin ABD Savunma Bakanlığı’nda görevli bir donanma personeli tarafından çekildiğini de belirtmişti. Gece görüş kamerası ile çekilen görüntülerde gökyüzünde hareket eden piramit şeklinde nesneler yer alıyordu. Bu görüntülerin Ağustos 2019’a ait olduğu söyleniyordu.

2Dosya İncelemede

Amerika Birleşik Devletleri Deniz İstihbarat Bürosu bünyesinde açıklanamayan hava araçlarının görülmesi hakkında çalışan, görüntüleri toplayan ve raporlar hazırlayan birim, bu görüntüleri  tanımlanamamış hava olayları listesine eklemiş ve dosyayı incelemeye almış. Ancak, Pentagon’un söylediğine göre bu görüntüler açıkça bir saldırıyı ifade ediyorsa bunun  açıklanmayacağı bildirilmiş.

3Garip Şekli Açıklanamıyor

Beklenmedik hareketleri ve herhangi bir ülkenin ordusuna ait olamayacak garip üçgen şekilleri sebebiyle ilgi çekici görünen bu cisim Pentagon tarafından UFO olarak tanımlandı bile. Ancak UFO demek elbette uzaylı istilası ya da uzaylının otomobili olarak algılanmamalı; tanımlanamayan uçan cisim demek doğru olacaktır. Piramit şeklinde askeri araçlar günümüzde kullanılıyor olsa da hareketleri sebebiyle tam olarak ne olduğu açıklanamıyor.

Sosyal medyada bu haber üzerine mizah yapılmaya başlandı bile. Kimisi uzaylıların gelişine sevinip kaçırılmayı diliyor. Kimisi sonsuz bir dostlukla bu yabancıları karşılamaya hazırlanıyor. Tabi bütün bunlarla birlikte yine Amerika’nın fantezi uzay maceralarından biri olabileceği de söyleniyor.

Yorum Yap